Naga Markets

Kurs euro konsoliduje się w oczekiwaniu na dane ISM z USA. Analiza sytuacji na EUR/USD i EUR/PLNPodczas wtorkowej sesji oczy inwestorów zwrócone były na wypowiedzi przedstawicieli FED oraz na rozwój sytuacji wokół Tajwanu. Prezes chicagowskiego oddziału FED, Charles Evans stwierdził, że według niego podwyżka stóp procentowych o 50 pb. będzie możliwa na wrześniowym posiedzeniu FOMC. Dodał również, że podwyżka o 75 pb. nie jest niemożliwa.

  • FedWatch wskazuje, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 75 pb. we wrześniu wzrosło powyżej 40% po wtorkowych wypowiedziach urzędników FED
  • Notowania EUR/USD w interwale H4 przebywają dalej w konsolidacji wyznaczonej pomiędzy poziomami 1,012 i 1,027
  • Notowania EUR/PLN podczas środowej sesji, przebiły ważne wsparcie, co otwiera drogę do pogłębienia korekty
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dla kursu euro kluczowe są oczekiwania dotyczące dalszej polityki FED

Tego samego dnia prezes FED z Cleveland Loretta Mester zwróciła uwagę, że inflacja ciągle jest na bardzo wysokich poziomach i zapewniła o zaangażowaniu FED w walkę ze wzrostami cen. Po tych komentarzach według narzędzia FedWatch prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 75 pb. we wrześniu wzrosło powyżej 40%.W środę o 15:45 poznamy odczyty ISM dla usług za lipiec. Poniedziałkowe odczyty dla przemysłu wskazały na znaczne spowolnienie presji cenowej. Gdyby dane pokazały, że presja inflacyjna w sektorze usług również osłabła, dolar może stracić na wartości i dać możliwość odbicia EUR/USD.

Notowania EUR/USD, H4 Źródło: MT5 XM
Notowania EUR/USD, H4 Źródło: MT5 XM

Notowania EUR/USD w interwale H4 przebywają dalej w konsolidacji wyznaczonej pomiędzy poziomami 1,012 i 1,027. Dolar po nieudanej próbie przebicia parytetu, ciągle pozostaje w odwrocie. Warto dodać, że w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z napięciem na linii USA-Chiny wokół Tajwanu. Niechęć do ryzyka oraz otoczenie rynkowe pozwoliło dolarowi umocnić się we wtorek. Dodatkowo komentarze o jastrzębiej treści ze strony urzędników FED pomagały utrzymać siłę dolara.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Konsolidacja została utworzona w ciekawym miejscu, ponieważ jej ograniczenia pokrywają się z poziomami Fibonacciego 23,6 i 50,0. Aktualnie kurs eurodolara dotarł do krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, skąd możliwy jest powrót do testowanych niedawno poziomów 1,027. Po ewentualnym opuszczeniu kanału górą, kurs powinien dotrzeć do zniesienia 61,8 Fibonacciego, czyli ok. 1,035. Oscylatory MACD i RSI pozostają na neutralnych poziomach.

Co dalej z polskim złotym?

Polski złoty był jedną z najsłabszych walut w ostatnich miesiącach. Wojna, inflacja i niechęć do ryzyka negatywnie wpływały na zachowanie PLN. W ostatnich tygodniach za sprawą osłabienia dolara, oraz problemów w strefie euro, złoty odzyskuje siłę.

Notowania EUR/PLN, D1 Źródło: MT5 XM
Notowania EUR/PLN, D1 Źródło: MT5 XM

Notowania EUR/PLN podczas środowej sesji, przebiły ważne wsparcie, co otwiera drogę do pogłębienia korekty o falę C. Z geometrii rynku, potencjalną cenę docelową tego ruchu można wyznaczyć na poziomie ok. 4.6. Po osiągnięciu tych pułapów, wypełnilibyśmy zasięg 1:1 korekty, który dodatkowo pokrywa się z wsparciem wyznaczonym dołkami z końcówki czerwca. Oscylatory znajdują się w tendencji spadkowej, przy neutralnych poziomach, co również oznacza możliwość pogłębienia korekty.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania develia | datawalk giełda | cena akcji pgnig dzisiaj | broker stp | Dolar nowozelandzki | biomed akcje prognozy | cena złotówki |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here