Naga MarketsKurs euro konsoliduje przy 4,45 zł, funt powraca nad poziom 5 złWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie kursu eurodolara blisko 1,2 USD. PLN pozostaje w konsolidacji na 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4748 PLN za euro, 3,7438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1253 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0016 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,227% w przypadku obligacji 10-letnich.

Euro (EUR/USD) odbijał chwilowo nad poziom 1,2 USD. EUR/PLN konsoliduje przy 4,45 zł

Ostatnie godziny handlu na rynku FX przyniosły podbicie kursu eurodolara nad 1,2 USD i szybki powrót do 1,19 USD. Globalnie rynek pozostaje spozycjonowany „na krótko” wobec amerykańskiej waluty. Z jednej strony inwestorzy oczekują dalszego luzowania, z drugiej globalnie widoczne jest podtrzymanie popytu na bardziej ryzykowne aktywa. Zakończony miesiąc był jednym z lepszych listopadów w historii w zakresie zwrotów na rynkach akcyjnych. Niemniej widoczna jest również lekka presja na realizację zysków, a kolejne pozytywne informacje dot. szczepionek nie wpływają na handel. W zakresie koszyka CEE widoczne jest podtrzymanie stabilizacji. Trwają negocjacje na linii POL/HUF a Brukselą dot. kryteriów przyznawania funduszy w kolejnych latach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wskazanie przemysłowego PMI dla gospodarki polskiej. Rynek spodziewa się wskazania na poziomie 50 pkt. a więc bariery oddzielającej wzrost od teoretycznego spowolnienia. Ponadto inwestorzy czekają na wystąpienie Powella przed Kongresem oraz popołudniowe ISM dla przemysłu w USA.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN kontynuuje konsolidację w zakresie 4,45-4,51 PLN. Pozostaje pary związane ze złoty również nie notują istotniejszych zmian.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here