Naga Markets

Kurs euro konsekwentnie w górę, zapowiadają analitycy UniCreditKurs euro do dolara (EUR/USD) w środę rano oscyluje wokół 1,088 dol. po wcześniejszej nieudanej próbie pokonania 1,09 dol. Analitycy UniCredit oraz Credit Suisse spodziewają się podtrzymania trendu wzrostowego notowań EURUSD.

Kurs euro wciąż w górę, zapowiada UniCredit

– Akcja cenowa obserwowana w minionym tygodniu jeszcze bardziej uwidacznia, że “kupowanie spadków” pozostaje dominującą logiką na rynku walutowym, co sugeruje większą siłę EUR (…) w stosunku do USD i w rezultacie możliwy wzrost kursu euro do dolara. – stwierdzili analitycy UniCredit.

Wstępny odczyt PKB Stanów Zjednoczonych za IV kw. 2022 roku zostanie przedstawiony w czwartek. Konsensus zakłada wzrost o 2,6% z kwartału na kwartał (dane zannualizowane).

– Dowody na silne ożywienie gospodarcze w USA w IV kw. 2022 roku, co ma pokazać wyprzedzający odczyt PKB, mogą złagodzić intensywność dalszego wzrostu EUR/USD. – zauważyli eksperci z UniCredit.

Inwestorzy prawdopodobnie pozostaną też wrażliwi na kolejne dowody na wyhamowanie inflacji w USA. W tym przypadku kluczowy będzie odczyt wskaźnika PCE, który jest także bacznie obserwowany przez Rezerwę Federalną.

Amerykański bank centralny podejmie decyzję o wysokości stopy procentowej po dwudniowym spotkaniu w dniach 31 stycznia – 1 lutego. Dzień później, 2 lutego, swoje postanowienia przedstawi EBC.

– Węższe różnice w stopach krótkoterminowych pomiędzy strefą euro i Stanami Zjednoczonymi pozostają kluczowym czynnikiem, który przemawia za naszym postulatem dalszego umocnienia kursu euro do dolara powyżej 1,10 dol. w nadchodzących kwartałach. – zaznaczyli analitycy UniCredit.

Zobacz również: Cena ropy Brent ponownie w dół, czy OPEC+ znów namiesza na rynku?

Bossa

Credit Suisse spodziewa się zwyżki kursu euro do dolara w krótkim terminie

– Kurs euro do dolara (EUR/USD) osiągnął nasz główny cel na poziomie 1,09-1,0944 dol.: to 50% zejścia trendu spadkowego z lat 2021-2022 i cofnięcia przełamanego trendu wzrostowego z początku 2017 roku. – stwierdzili analitycy Credit Suisse.

Kurs euro konsekwentnie w górę, zapowiadają analitycy UniCredit
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Biorąc pod uwagę, że jest to również górne ograniczenie kanału zwyżkowego rozpoczętego we września ubiegłego roku, nadal oczekujemy, że będzie to górna granica szerokiego zakresu. – dodali.

– W szerszym ujęciu, kurs euro do dolara (EUR/USD) prawdopodobnie pozostanie silny w naszej opinii i podejrzewamy, że obecny lokalny szczyt, jeśli w ogóle zostanie dostrzeżony, będzie teraz prawdopodobnie tylko tymczasowy przed ewentualnym wybiciem wyżej, z następnym oporem na 1,1055 dol., a następnie kolejnym przy szczycie z marca 2022 roku na 1,1185 dol. – podsumowali analitycy Credit Suisse.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWzrostowa prognoza AUD/USD na 2023 od Morgan Stanley i Credit Agricole
Następny artykułKoszulka z NFT od Ari10 trafiła na aukcję, aby wesprzeć WOŚP
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.