Kurs euro do złotego EURPLNW środę kurs euro umacniał się do złotego o 0,3%, w efekcie wybijając lokalny opór i notując najwyższe zamknięcie od lipca 2018. Czwartkowa sesja również otwiera się nad poziomem 4,39 zł w efekcie czego EURPLN znajduje się już zaledwie o krok od psychologicznej bariery 4,40 zł i trzyletnich maksimów. W czwartek, o godzinie 08:30 za jedno euro płacono 4,3917 zł.

  • Euro rośnie trzecią sesję z rzędu i pokonuje poziom 4,39 zł
  • EURPLN w środę realizował najwyższe zamknięcie sesji od ponad roku
  • Polska złotówka nadal się osłabia i widać to również w stosunku do franka i dolara

Kurs euro celuje obecnie w poziom 4,40 zł. Co dalej z EURPLN?

Pokonanie lokalnego wsparcia przez eurozłotego jest jasnym sygnałem dla podaży, że byki nie mają zamiaru wyhamować swojego rajdu rozpoczętego na początku lipca. Wyjście ponad 4,38 zł otwiera drogę do poziomu 4,40 zł i jego przetestowanie powinno być obecnie jedynie kwestią czasu. Tuż pod nim znajdują się tegoroczne maksima, co razem może tworzyć konfluencję oporów i na dłuższą chwilę przyblokować popytowe zapędy.

kurs euro EURPLN 29 sierp
Euro zatrzyma się pod tegorocznymi maksimami i 4,40 zł? Kurs EURPLN D1

Słabość złotego jest widoczna nie tylko w stosunku do euro, ale również pozostałych konkurentów na rynkach walutowych. W efekcie indeks PLN osuwa się szóstą sesję z rzędu, od początku roku traci 1% i testuje najniższe poziomy od pierwszej połowy 2017 roku.

Dolar również zyskuje kolejny dzień z rzędu

Doskonałym potwierdzeniem słabości złotówki jest również kurs dolara – para walutowa USDPLN pnie się w górę trzecią sesję z rzędu wybijając pewnie lokalne maksima i utrzymując się na kilkuletnich maksimach nad poziomem 3,96 zł.

W przypadku USDPLN podejście pod okrągły poziom 4 zł również wydaje się jedynie formalnością, jednak zdaniem analityków powinien on na dłuższą chwilę zatrzymać kolejne ataki popytu wymierzone w nowe maksima.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here