Kurs euro już po 4,31 zł. EUR/PLN nie był tak mocny od listopadaKolejny dzień i kolejne umocnienie euro. Para walutowa EUR/PLN w środę zyskiwała niemal 0,3% i w czwartek kontynuuje umocnienie, wybijając poziom 4,31 zł i testując najwyższe pułapy cenowe od końca listopada ubiegłego roku. W efekcie kurs euro podchodzi w okolice ważnej strefy oporu, która może zdecydować o dalszych losach trwającego nieprzerwanie od dziesięciu dni trendu wzrostowego.


  • Kurs euro wynosi w czwartek, 27 lutego 2020 roku 4,3160 zł
  • Para walutowa EUR/PLN od 14 lutego notowała tylko jedną sesję spadkową (we wtorek), która jednocześnie wygenerowała sygnał do dalszych wzrostów
  • Euro korzysta z pozytywnych nastrojów na międzynarodowych rynkach, gdzie do dolara pokonuje poziom 1,09 USD

Notowania euro czeka techniczna korekta? EUR/PLN blisko ważnego oporu

Po pokonaniu lokalnych maksimów z końca stycznia oraz spadkowej linii trendu, kurs euro znalazł się już zaledwie o krok od testu szczytów listopadowych, połączonych z 61,8% zniesienia spadków obserwowanych w okresie wrzesień 2019 – styczeń 2020. Ostatni kontakt ceny EUR/PLN z poziomem wywołał wyprzedaż, która zepchnęła parę walutową ostatecznie pod poziom 4,20 zł.

Obecnie jednak rozkład sił rynkowych oraz panująca niepewność związana z koronawirusem powodują brak zainteresowania inwestorów bardziej ryzykownymi aktywami (w tym polskim WIG20 oraz tym samym złotówką), przez co szansa na dalsze umocnienie euro w obliczu wysokiej awersji do ryzyka i poprawy danych fundamentalnych z gospodarek unii monetarnej  staje się coraz większa.

Kurs euro podchodzi pod ważny opór. EUR/PLN
Kurs euro podchodzi pod ważny opór. EUR/PLN

Patrząc jednak od strony czysto technicznej, korekta na wysokości listopadowych maksimów byłaby istotnym odpoczynkiem po wydłużającym się impulsie wzrostowym i mogłaby zapewnić co najmniej niewielką korektę, na przykład w okolice poziomu 4,29-4,30 zł, przed dalszą aprecjację w kierunku północnym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin mocno spada po likwidacji $150 mln w BTC na giełdzie BitMex
Następny artykułKoronawirus po raz pierwszy atakuje mocniej poza Chinami. USA są “gotowe” na epidemię, mówi Trump
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here