Złotówka i dwa złotePolski złoty ma za sobą jedną z gorszych sesji od kilku tygodni. Zyskiwały wobec niego wszystkie główne kursy walut na rynku Forex. W czwartek co prawda nie widać chęci kontynuacji tych ruchów, jednak euro kosztuje już 4,2974, dolar 3,8520, funt 4,9726, a frank szwajcarski 3,7750. Sprawdź jak rozwinie się sytuacja na rynku walutowym w drugiej połowie tygodnia.

Finax

Kurs euro znowu po 4,2973. EUR/PLN rośnie kolejną sesję z rzędu

Notowania europejskiej waluty w trakcie środowej sesji notowały jedno z najsilniejszych umocnień od miesiąca, w efekcie czego EUR/PLN powracał nad 4,29 zł i zamykał się nad siatką średnich ruchomych. W czwartek kurs euro nadal zyskuje i naprawdę niewiele brakuje mu do ponownego testu istotnego poziomu 4,30 zł. Od minionego czwartku para walutowa rysuje nieprzerwaną serię świec wzrostowych, a inwestorzy zastanawiają się, jak daleko może być kontynuowany rajd.

kurs euro EURPLN 25 kwietnia
Kurs euro do złotego na interwale dziennym

Co ciekawe, nie w stosunku do wszystkich walut euro radzi sobie tak dobrze. Kurs przeciwstawiany do dolara amerykańskiego spadał bowiem do poziomu 1,1150, co jest najniższym pułapem od niemal 3 lat.

Kurs dolara powraca na tegoroczne maksima, USD/PLN ponownie po 3,85 zł

Osłabienie złotego było widać również na parze USD/PLN. Bardzo silne wzrosty środowe spowodowały, że kurs dolara wybijał opór na 3,84 zł i podchodzi w okolice tegorocznych maksimów rysowanych w lutym i w marcu. W czwartek notowania USD plasują się na 3,8516 i nie znajdowały się tak wysoko od półtora miesiąca.

kurs dolara USDPLN 25 kwietnia 2019
Kurs dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs funta nad 4,91, GBP/PLN powraca do zakresu konsolidacji

Z deprecjacji polskiej waluty korzystał również funt, który po serii spadków ponownie wraca do zakresu krótkoterminowej konsolidacji na wysokości kilkunastomiesięcznych szczytów. W czwartek kurs funta plasuje się na poziomie 4,9718 i otwiera się nad 50-okresową średnią ruchomą. W tym momencie cena powinna zmierzać w kierunku okrągłego pułapu 5 złotych, który będzie stanowił naturalny, psychologiczny opór.

kurs funta 25 kwietnia 2019
Kurs funta do złotego na interwale dziennym

Kurs franka odbija najmocniej od miesiąca. CHF/PLN ponownie po 3,77 zł

Zaledwie 24 godziny temu kurs franka szwajcarskiego testował dolne ograniczenie konsolidacji i kilkumiesięczne minima na 3,73 zł. Potrzebował jednak zaledwie jednej sesji, aby umocnić się o cztery grosze i powrócić w okolice dołków marcowych, gdzie przebiega istotny opór.

kurs franka 25 kwietnia 2019
Kurs franka do złotego na interwale dziennym

Czwartek rozpoczyna się bez tak silnej zmienności i pod wspomnianym poziomem oporu, jednak tak silna jednodniowa aprecjacja może sugerować chęć dalszego umocnienia. Nie zmienia to oczywiście faktu, że frak w przeciągu kwietnia nadal sporo stracił na swojej wartości.


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here