polski złoty w doniczceZłotówka kontynuuje wzrosty na korzyść większości głównych konkurentów rynku Forex. Środowe kursy walut kształtują się następująco: za euro płacimy 4,2750, dolar kosztuje 3,7797, funt szterling 4,9385, a frank szwajcarski 3,7529. Czy PLN będzie w stanie utrzymać dobrą passę w drugiej połowie tygodnia?

Finax

Kurs euro spadnie w kierunku 4,26? EUR/PLN poniżej ważnego wsparcia

Notowania EUR/PLN w tym tygodniu wybijały, a obecnie testujący poziomy poniżej 4,2761, gdzie przebiega istotna strefa wsparcia wyznaczana przez minima z końcówki ubiegłego roku. Środa rysuje podażową świecę z długim dolnym knotem drugi dzień z rzędu, co może otworzyć drogę do dołków z sierpnia i września (4,2657), a następnie do okrągłego poziomu 4,26 zł.

Kurs euro oczywiście może odwrócić ten scenariusz, w tym wypadku niezbędne byłoby jednak wybicie obecnego oporu i powrót co najmniej nad 4,28 zł.

Kurs euro do złotego na interwale dziennym
Kurs euro do złotego na interwale dziennym

USD/PLN trzyma się linii trendu. Czy kurs dolara spadnie?

Dolar kolejną sesję z rzędu balansuje na granicy 3,78 zł, a silniejszą deprecjację blokują lokalne minima oraz linia trendu łącząca szczyty z listopada. Dodatkowo cena może liczyć na wsparcie poziomu marcowych dołków na 3,7727. Wybicie obecnego zakresu popytowego otwiera jednak drogę do kolejnego, niezwykle istotnego poziomu znajdującego się na 3,74 zł (minima z połowy marca). Odwróceniem scenariuszy spadkowych będzie moment, w którym kurs dolara dynamiczniej ruszy w stronę 3,8141, pokonując przy tym okrągły pułap 3,80 zł.

Kurs dolara do złotego na interwale dziennym
Kurs dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs funta już po 4,93, GBP/PLN testuje marcowe minima

We wtorek notowania GBP/PLN spadały do poziomu 4,93 zł, który ostatni raz obserwowano w drugiej połowie marca. W środę notowania otwierają nadal utrzymują się na podobnym pułapie, poniżej strefy wyznaczającej dolne ograniczenie średniookresowej konsolidacji. Dla GBP może to oznaczać możliwość dalszych spadków, na korzyść umocnienia złotego. Kurs funta zaneguje obecny scenariusz powracając nad 4,95 zł.

Kurs funta do złotego na interwale dziennym
Kurs funta do złotego na interwale dziennym

CHF/PLN z kolejną sesją spadkową. Kurs franka najniżej od lutego

W środę kurs franka szwajcarskiego kontynuuje osunięcia z początku tygodnia i utrzymuje się pod poziomem 3,76 zł. Cena testuje poziomy najniższe od lutego i coraz wyraźniej zbliża się w kierunku dolnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji na wysokości poziomu 3,73 zł. Od niemal dwóch tygodni CHF/PLN notował tylko dwie sesje wzrostowe, co doskonale obrazuje skalę deprecjacji waluty.

Kurs franka do złotego na interwale dziennym
Kurs franka do złotego na interwale dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here