Naga MarketsRok 2021 należy do dolara amerykańskiego. USD jest bowiem jedną z najsilniejszych walut grupy G8 osłabiającą się jedynie w relacji do dolara kanadyjskiego. Zdaniem ekonomistów, dobra passa amerykańskiej waluty ma szansę dalej trwać. Oczekują oni bowiem, że amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) ogłosi plany ograniczenia QE już na najbliższym posiedzeniu, tj. w listopadzie br.

Końcówka roku będzie należeć do dolara 

Ekonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie dostrzegają, że fundamenty sprzyjają dalszemu umocnieniu dolara amerykańskiego w końcówce roku.– Fed zasygnalizował, że planuje zacieśniać politykę szybciej niż wcześniej przewidywano. Oczekujemy, że Fed ogłosi plany ograniczenia QE na kolejnym posiedzeniu w listopadzie (…) Oczekujemy dalszej zwyżki USD w najbliższym czasie w stosunku do innych głównych walut – wskazali ekonomiści mUFG.

W ich ocenie, kontynuacja jastrzębiej zmiany polityki Fed w połączeniu z bardziej trwałym ryzykiem wzrostu inflacji utrzymuje presję wzrostową na rentowności w USA i USD.

To wszystko sprawia, że notowania pary walutowej EUR/USD, której kurs już teraz znajduje się na najniższym poziomie od lipca 2020 r. mają jeszcze spory potencjał do dalszych spadków.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

 

invest

Ekonomiści MUFG uważają także, że prognoza Europejskiego Banku Centralnego (EBC) zakładająca wzrost gospodarczy w strefie euro na poziomie 5 proc. w 2021 r. wygląda na „naciąganą”.

– 2-letni spread USA-UE właśnie ponownie przebił się przez 100 pb, a dane o zatrudnieniu prawdopodobnie nadadzą temu spreadowi dalszy impet na korzyść spadku EUR/USD – wskazali eksperci dodając, iż ich model oparty na rentowności wskazuje, że obecna wartość godziwa dla EUR/USD znajduje się w okolicach środka zakresu 1,100-1,1500 – co implikuje, że EUR/USD jest obecnie handlowany około 2,5%-3,0% powyżej wartości godziwej.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut online | eurocash akcje prognozy | korona norweska kurs | cfd jak działa| najniższy kurs funta | biomed kurs akcji | kurs dolara prognozy na najbliższe dni | pko akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCD Projekt powyżej 200 zł pierwszy raz od czerwca. Cena rośnie ponad 4 proc.
Następny artykułPerspektywy dla dolara względem euro, funta i jena według ING
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here