Naga MarketsKurs euro jednak w dół na koniec roku, funt w górę - prognozy TD BankKurs funta do dolara ten tydzień zakończył na plusie, co w spojrzeniu średnioterminowym może być postrzegane jako powrót na wzrostowe tory. Podobne spojrzenie na sytuację brytyjskiej waluty mają analitycy TD Bank którzy zaprezentowali swoje przewidywania dla głównych para walutowych na nadchodzące kwartały.

  • Ich zdaniem, kurs euro czeka spadkowa trajektoria, co jest sporym zaskoczeniem względem poprzednich prognoz
  • Zyskiwać mają natomiast zarówno dolar nowozelandzki, jak i australijski
  • Na przestrzeni kolejnych miesięcy osłabieniu ma ulegać natomiast frank szwajcarski, na czym ma skorzystać dolar

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Jeszcze do niedawna panował wszędzie pogląd, że kurs euro wobec dolara w 2021 roku czeka już tylko marsz ku górze, jednak obecnie co raz częściej pojawiają się głosy analityków o zmianie tego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Właśnie tego zdania jest TD Bank, który przewiduje, że na koniec tego roku zobaczymy kurs EUR/USD na poziomie 1,17 dol., choć co prawa jest pod koniec I połowy 2021 r. może podskoczyć do nawet 1,22 dol. Kurs euro jednak w dół na koniec roku, funt w górę - prognozy TD Bank2022 rok ma przynieść natomiast stopniową aprecjację, tak by pod jego koniec ponownie kurs dobił do 1,22 dol.

fpmarkets

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta do dolara w opinii większości instytucji może już tylko wzrastać w nadchodzących kwartałach. Dziać się tak m.in. z uwagi na pomyślne prowadzenie programu szczepień, który zdaje się być sprawniej przeprowadzany niż w Unii Europejskiej czy Stanach Zjednoczonych.

Kurs euro jednak w dół na koniec roku, funt w górę - prognozy TD Bank

Zdaniem TD Bank kurs funta względem dolara ma stopniowo zyskiwać z kwartału na kwartał, ale najpierw czeka go powrót do 1,37 dol. na koniec I kw. 2021 r., by potem zyskać do 1,38 dol.

Następnie, III kw. 2021 r. ma zostać zakończony na 1,39 dol., a finalnie 2021 rok na poziomie 140 dol.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Jeśli chodzi o kurs dolara do franka, pisaliśmy już o tym w piątek, zatem polecam lekturę tego artykułu, aby zaznajomić się szerzej z opiniami także JP Morgan oraz Bank of America: Dolar może zyskiwać względem franka, euro raczej osłabnie, twierdzi JPM i BofA

Kurs euro jednak w dół na koniec roku, funt w górę - prognozy TD Bank

W skrócie, analitycy tych instytucji sądzą, że dolar będzie zyskiwał wobec franka, któremu kończą się argumenty przemawiające za jego aprecjacją. Wskutek wzrostu rentowności amerykańskich obligacji oraz globalnemu cyklowi, dolar może mieć zapewnione wsparcie do umocnienia w kolejnych miesiącach.

Zobacz również: Jak kupić dolara (USD) w Plus500?

Analitycy TD Bank spodziewają się, że USD/CHF zakończy I kw. 2021 r. na poziomie 0,92 frank i będzie konsolidował do końca I poł. 2021 r. Następnie, ujrzymy jego aprecjację do 0,93 franka pod koniec września i 0,94 franka na zakończenie roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here