Naga MarketsKurs euro i S&P 500 w górę, DAX wciąż bez zmian. Sentyment traderówŚwiatowe rynki akcji rozpoczęły wczoraj tydzień pozytywnym akcentem, testując ponownie lokalne szczyty w miarę wzrostu optymizmu, że złagodzenie obostrzeń oraz spadek liczby infekcji i zgonów w Europie może oznaczać kolejny krok na długiej drodze powrotu do normalności.

Złagodzenie obostrzeń drogą powrotu do normalności

W całej Europie dzienny wskaźnik zgonów spadł do najniższego poziomu od tygodni. Takie informacje płyną do nas z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch. W USA S&P 500 zamknął się na najwyższym poziomie od 10 marca, ponieważ niektóre stany przygotowują się do łagodzenia obostrzeń i ponownego otwarcia swoich gospodarek. Rynki azjatyckie notowały raczej mieszaną i ostrożną sesję, ponieważ dalsze spadki cen ropy ciążyły na sentymentach. Wygląda na to, że przełoży się to na podobnie ostrożne otwarcie w Europie. Podczas gdy giełdy w USA wydają się być znacznie bardziej żywiołowe, inwestorzy w innych krajach przyjmują znacznie ostrożniejsze podejście, jeśli chodzi o wybijanie nowych szczytów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy ostrożny optymizm nadal panował na rynkach akcji, ceny ropy WTI w USA spadły o 25% z powodu obaw, że jakikolwiek wzrost popytu spowodowany wznowieniem działalności gospodarczej będzie niewystarczający, aby zrekompensować nadwyżkę podaży w wystarczająco szybkim tempie i zapobiec hurtowym bankructwom w amerykańskiej branży łupkowej.

Wyprzedaży cen ropy naftowej w USA nie pomogła wiadomość, że amerykański fundusz naftowy będzie wyprzedawał swoje czerwcowe kontakty na rzecz kontraktów długoterminowych. Obecna rozbieżność między rynkami akcji i rynkiem ropy naftowej prawdopodobnie ma dużo wspólnego z perspektywą dalszych działań stymulujących ze strony banków centralnych, po tym jak Bank Japonii rozszerzył wczoraj zakres programu skupu obligacji, a przed nami jeszcze spotkanie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, które rozpoczyna się dzisiaj oraz Europejskiego Banku Centralnego, które czeka nas w czwartek.

Podczas gdy giełdy nadal bazują na działaniach banków centralnych, dane gospodarcze uległy znacznemu pogorszeniu i raczej nie poprawią się w krótkim okresie, co oznacza, że inwestorzy wydają się bazować na oczekiwaniach, że sytuacja gospodarcza wróci szybko do normy, gdy tylko rządy powoli zaczną luzować ograniczenia. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, choć zbliża się lato, a cieplejsze temperatury mogą pomóc powstrzymać wzrost odsetka infekcji w krótkim okresie.

Informacje o pomocy podatkowej dla małych przedsiębiorstw ze strony kanclerza skarbu Rishi Sunaka również pomogły podbudować zaufanie, że każde uderzenie w brytyjską gospodarkę może być krótkotrwałe. Oczekuje się, że dzisiejsze dane gospodarcze wykażą jak bardzo kryzys wpłynął na brytyjskiego konsumenta. Najnowsze wyniki sprzedaży detalicznej CBI w kwietniu powinny gwałtownie spaść do -40, z -3 w marcu.

W Hiszpanii oczekuje się, że stopa bezrobocia w pierwszym kwartale wzrośnie z 13,78% do 15,65%, choć w rzeczywistości prawdopodobnie będzie znacznie wyższa niż obecnie. Oczekuje się, że USA wykażą dalszy gwałtowny spadek zaufania konsumentów w kwietniu, ze 120 do 88, za czym stoi gwałtowny wzrost liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, który wpływa na spadek w okolice pięcioletniego minimum.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

Kursy walut: dolar, funt i jen

EURUSD – para znajduje się w konsolidacji, ze wsparciem przy 1,0720. Obecne odbicie musiałoby przełamać szczyt sprzed dwóch tygodni w okolicy 1,1000. Tendencja pozostaje spadkowa z kierunkiem na 1,1000.

GBPUSD – opór znajduje się przy 50-dniowej MA w okolicy 1,2475 oraz przy 1,2500. Konieczne jest przełamanie 1,2500, by możliwy był ruch w okolice 200-dniowej MA przy 1,2625. Wsparcie znajduje się przy zeszłotygodniowych dołkach, przy 1,2270.

EURGBP – para wyhamowała na wsparciu przy 0,8680. Poziom ten musi utrzymać cenę, w innym wypadku czekają nas dalsze spadki w okolice 0,8620. Opór znajduje się przy 0,8780, i następnie przy szczytach z zeszłego tygodnia w okolicy 0,8870.

USDJPY – wsparcie znajduje się przy 106,80. Jest to kluczowy poziom, który utrzymuje cenę od połowy marca. Brak znaczącego odbicia zwiększa prawdopodobieństwo spadków w kierunku marcowych dołków, a nawet w okolice 105,00.

Kurs euro i S&P 500 w górę, DAX wciąż bez zmian

Germany 30 – sentyment na kontrakcie CFD na niemiecki DAX wskazuje na utrzymujące się niedźwiedzie nastroje wśród Klientów: w chwili obecnej 58% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, ze spadkiem o trzy punkty w stosunku do wczorajszych danych. Po stronie wartości, 62% to pozycje krótkie – w tym przypadku od wczoraj nie odnotowano żadnej zmiany.

US SPX 500 – Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD na amerykański indeks S&P 500 pod względem ilościowym również pozostają nastawieni spadkowo: pod względem ilości Klientów transakcje krótkie stanowią 70% (wzrost o punkt), a przy wartości pozycje Sprzedaj wynoszą 61%, bez zmian od poniedziałku.

EUR/USD – proporcje wartości sentymentu dla kontraktu CFD na parę EUR/USD są raczej wyrównane, z lekką przewagą transakcji krótkich. Ilościowo pozycje Sprzedaj stanowią teraz 51% (wzrost o jeden punkt). Pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje krótkie stanowią 65% (o 3 punkty w górę w stosunku do poniedziałku).

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here