Naga MarketsKurs euro i jen próbują odbicia, gdy dolar prezentuje słabość. EUR/USD i USD/JPYDolar traci na szerokim rynku,  w przestrzeni G-10 najlepiej radzą sobie bardziej ryzykowne waluty  tj. Antypody, oraz funt. Mimo powrotu słabszego sentymentu na rynek ropy, zwyżkują też waluty surowcowe – korona norweska i dolar kanadyjski. Niemniej na szerszym rynku z rezerwą podchodzi do tego już rosyjski rubel.

Kurs dolara: USDJPY – jen mocniejszy, mimo działań BOJ

Decyzja Banku Japonii o zwiększeniu skali luzowania teoretycznie była oczekiwana przez rynki, stąd też rynek jena jej za bardzo nie obrazuje. USDJPY idzie dzisiaj w dół przez słabszego dolara na globalnych ustawieniach. Siła JPY w tym układzie nie wynika z podbicia ryzyka, czy też spadków na rynkach akcji (bo tam mamy wzrosty). W szerszym ujęciu na USDJPY mamy męczącą konsolidację, która generuje szereg mylnych sygnałów dla day-traderów. Tym samym być może warto zaczekać na wyraźniejsze wyłamanie wsparcia przy 106,90.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Kurs euro: EURUSD – próba odbicia

Lepszy sentyment na rynkach osłabia dolara, a euro dodatkowo wspiera brak cięcia ratingu Włoch w piątek wieczorem. W efekcie widać wybicie ponad krótkoterminową linię trendu spadkowego, a ruch jest też potwierdzany przez zachowanie się dziennego RSI9, który odbił się od średnioterminowej linii trendu wzrostowego.

Na wykresie bazowym kluczowe będzie jednak złamanie oporu przy 1,0878, a potem 1,0925 – do tego jest jeszcze nieco miejsca. Reasumując, dopóki nie dojdzie do wybicia przynajmniej ponad 1,0878, dopóty ta zwyżka nie będzie pewna.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here