Kurs euro i funta w górę, złoty zyskuje jednak do franka i dolara. Środa 29 kwietnia
Banknoty PLN

Dzisiejsza sesja nie przynosi większej zmienności na polskim złotym. W środę 29 kwietnia złotówka zyskuje do franka i dolara, jednak traci w ujęciu do euro i funta. Przed nami jednak jeszcze jedno ważne wydarzenie – decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. Co dalej, czy w najbliższych dniach zobaczymy większą zmienność? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci do euro i funta
  • Złotówka umacnia się jednak do franka i dolara
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1880 zł 29.04.2020, godzina 19:05
Kurs euro EURPLN 4,5470 zł 29.04.2020, godzina 19:05
Kurs funta GBPPLN 5,2090 zł 29.04.2020, godzina 19:05
Kurs franka CHFPLN 4,2920zł 29.04.2020, godzina 19:05

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) pozostaje w ruchu bocznym

– Wydarzeniem dzisiejszej sesji miał być odczyt amerykańskiego PKB za I kw. Wstępne dane przyniosły spadek o ponad 4% co zaskakująco skutkowało podbiciem amerykańskich indeksów. Co ciekawe informacje te zbiegły się z doniesieniami Gilead, które poinformowało iż sięgnęło cel ostatnich testów swojego leku antywirusowego. Na rynku FX nie dzieje się zbyt dużo – PLN konsoliduje nad 4,50 PLN, aktualnie testując lokalny opór w rejonie 4,55 PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pomimo wyjścia powyżej linii trendu, wciąż utrzymuje się w ruchu bocznymi. Niemniej średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Na interwale H4 doszło do pokonania górnego ograniczenia formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została wybita, co z perspektywy analiz techniczej przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Kurs euro do złotego wybija ponownie górą z formacji trójkąta

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu na plusie. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5470 zł. Sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotówki ,a dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest bardzo możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym i wciąż się w niej znajdują. Pomimo wybicia z lokalnej konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta, nie widać większego przyspieszenia. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta GBP wciąż w trendzie wzrostowym, GBPPLN przy 5,21 zł

Polski złoty traci notuje mieszaną sesję w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs funta do złotego znajduje się dziś w rejonach punktu odniesienia, para walutowa GBPPLN utrzymuje się powyżej poziomu 5,21 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z  z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,12, tym samym zwiększa się szansa atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN pozostaje w konsolidacji, kurs wraca poniżej 4,30 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca konsolidacji. Dziś CHFPLN utrzymuje się nieco poniżej poziomu 4,30 zł Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN. Cierpliwie czekamy na wybicie z ruchu bocznego.

Spoglądając na wykres D1, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli trend z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowany, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here