Naga Marketsstrefa euroWskaźnik instytutu ZEW, obrazujący nastroje w gospodarce niemieckiej spadł o 3,4 pkt m/m i wyniósł -24,5 pkt w lipcu br., podał Instytut ZEW. Kolejną negatywną niespodzianką okazały się dane z brytyjskiego rynku pracy, gdzie wyraźnie wzrastała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (z drugiej strony pozytywnie zmieniała się dynamika inflacji zarobkowej). Najnowsze informacje na antenie Comparic24.tv komentował Marcin Kiepas, analityk Tickmill.


Euro i funt tracą, kurs dolara zyskuje po danych przedpołudniowych

Przedpołudniowe dane instytutu ZEW oraz z brytyjskiego rynku pracy (napędzane dodatkowo niepewnością w sprawie Brexitu) spowodowały, że kurs euro traci do dolara najsilniej od tygodnia (0,3%), a kurs funta testuje tegoroczne minima, tracąc do USD ponad 1% w skali dwóch dni.

„Rynkowe oczekiwania co do tego, że dane będą nienajlepsze znajdowały się w cenie już jednak wcześniej, gdyż kurs eurodolara osuwał się od godziny ósmej. Dane makroekonomiczne dla EUR/USD okazały się o tyle istotne, że po stronie dolara wszystko wydaje się już poukładane, natomiast po stronie euro, nadal istnieje kilka niewiadomych” – komentował Marcin Kiepas.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here