Naga MarketsNastroje inwestycyjne wyraźnie się pogarszają – indeksy na Wall Street są w lekkiej korekcie, a kontrakt na DAX pogłębia spadki. Winnym ponownie Trump, który znów straszy Chiny nowymi cłami oraz mieszane wyniki firm z Wall Street. Dolar oddaje ostatnie umocnienie, zawracać zaczyna przeceniony funt a waluty Antypodów podejmują kolejne próby ataków na lokalne (ale kluczowe) opory. Ropa została mocno przeceniona. Kurs złota wyraźnie podbił i ponownie znalazł się w okolicy 1425 USD za uncję.

  • EUR/USD po zrealizowaniu zasięgu ruchu wynikającego z krótkoterminowego podwójnego szczytu zawrócił przy 1,12 i odbija w kierunku 1,1250. Dotkliwie przeceniony GBP/USD walczy z pierwszym oporem na drodze wzrostowej korekty, czyli 1,2440. USD/JPY zdecydowanie cofnął się pod 108,00.
  • Dane z rynku pracy Australii nie wnoszą nic nowego do dyskusji o cięciu stóp przez RBA. Zatrudnienie wzrosło jedynie minimalnie, gdyż o 500 osób. To jednak wypadkowa silnego wzrostu liczby pełnych etatów i spadku liczby niepełnych etatów. Dodatkowo zrewidowano w górę dane za maj. AUD/USD podskoczył ponownie w kierunku 0,7040 i opór ten zaczyna trzeszczeć. NZD/USD również zwyżkuje, NZD tradycyjnie w ostatnich dniach wygląda solidniej niż AUD. Kurs NZD/USD flirtuje z 0,6750.
  • Na Wall Street około 0,5- proc. zniżki, które są przenoszone na sentyment na sesji azjatyckiej. Nikkei225 runął 2 proc. Kontrakt na DAX spada 1 proc. i pod 12300 pkt. Futures na S&P500 jest 0,25 proc. pod kreską i przy 2975 pkt.
  • Ropa pogłębia spadkowa korektę po zgodnym z szablonem sezonowym spadku zapasów. Baryłka brent wyceniania jest na niecałe 57 USD. Wczorajsze minima były najniższymi poziomami od pierwszych dnia lipca. Słaby dolar, spadające rentowności długu USA oraz przecena na Wall Street i wzrost napięć geopolitycznych to oczywiście recepta na zwyżkę cen złota. Kurs wyraźnie podbił i ponownie znalazł się w okolicy 1425 USD za uncję.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here