Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNNa początku czwartkowej sesji nasza waluta traciła do euro, dolara, franka i funta, niemniej po południu polski złoty odrabia straty do  ujęciu do euro, dolara i franka, nie zdołał jednak zniwelować “minusa” do brytyjskiej waluty. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty odrabia straty w ujęciu do franka i euro
  • Złotówka traci jednak w stosunku do funta brytyjskiego
  • Dolar stabilnie, kurs po 4,1960 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1940 zł 23.04.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,5380 zł 23.04.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 5,1900 zł 23.04.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,3130 zł 23.04.2020, godzina 17:45

Kurs euro do złotego balansuje na wysokości linii trendu

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu nieznacznie pod kreską. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5380 zł. Niestety pomimo cofnięcia, sytuacja dla złotówki wciąż nie wygląda najlepiej, a dalszy ruch w górę jest bardzo możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym, wciąż istnieje szansa na wybicie z konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta. Aktualnie kluczowym wsparciem jest strefa przy 4,51 zł, z kolei opór stanowi linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach na której aktualnie kwotowany jest kurs euro do złotego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta GBP w górę po obronie układu 1:1, GBPPLN po 5,19 zł

Polski złoty zyskuje wyraźnie traci dziś w ujęciu do brytyjskiej waluty. Kurs funta do złotego rośnie dziś ponad 0,5%, co oznacza wyjście pary walutowej GBPPLN powyżej poziomu 5,19 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z  z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,1220, tym samym istnieje szansa na atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) powyżej loklanej linii trendu

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pomimo wyjścia powyżej linii trendu, wciąż utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Niemniej średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Patrząc na przedział H4, buduje się coś na kształt formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została pokonana, co przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

– Próba lekkiego odbicia na EURUSD (rynek przetrawił słabe PMI z Europy, cotygodniowe dane o bezrobociu w USA nie wypadły szczególnie tragicznie), przekłada się na nieznaczne zejście USDPLN w dół po tym, jak dzisiejsze maksima wypadły powyżej 4,22. Wsparcie to okolice 4,1965 bazujące na złamanym dzisiaj oporze. Przebieg dziennych wskaźników: oscylatora RSI 9 (dobrze wyprzedził ruch na instrumencie bazowym), oraz trendowego MACD, nie wskazuje na to, aby korekta miała potrwać dłużej. Przed nami wyniki szczytu UE (chociaż rynek liczy się z tym, że dzisiaj nie zapadną wiążące decyzje), oraz jutrzejsza wieczorna rewizja ratingu Włoch przez S&P (tu ryzyko jest znacznie większe, a reakcja będzie widoczna w poniedziałek) – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Kurs franka CHFPLN powoli w górę, kurs powyżej 4,31 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego powoli kontynuuje zwyżkę. Dziś CHFPLN utrzymuje się powyżej poziomu 4 złotych i 31 groszy. Główna tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla PLN.

Patrząc na interwał H4 widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli tendencja z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowana, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzeni 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometria 1:1.

Wykres franka szwajcarskiego
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here