Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNKoniec tygodnia kończy się pozytywnym akcentem dla polskiego złotego, niemniej w skali kilku ostatnich dni złotówka znajduje się pod kreską. W piątek w godzinach popołudniowych nasza waluta nieznacznie zyskuje do euro, dolara, franka i funta. Co dalej, czy w przyszłym tygodniu zobaczymy większą zmienność? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty nieznacznie zyskuje do euro, franka, funta i dolara
  • W skali tygodnia nasza waluta notuje jednak spadki
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,2000 zł 24.04.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,5360 zł 24.04.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 5,1810 zł 24.04.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,3100 zł 24.04.2020, godzina 18:45

Kurs euro do złotego pozostaje na wysokości linii trendu

– Podczas piątkowego handlu obserwowaliśmy odbicie eurodolara co wsparło waluty EM/CEE. W konsekwencji PLN ponownie testuje okolice 4,51 PLN. Za poprawę sentymentu odpowiada głównie dalsza zwyżka cen ropy, co wspiera również globalne indeksy – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu nieznacznie pod kreską. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5360 zł. Niestety pomimo ostatniego cofnięcia, sytuacja dla złotówki wciąż nie wygląda najlepiej, a dalszy ruch w górę na początku przyszłego tygodnia jest bardzo możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym i wciąż się w niej znajdują. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na wybicie z konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta. Aktualnie kluczowym wsparciem jest strefa przy 4,51 zł, z kolei opór stanowi linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach na której aktualnie kwotowany jest kurs euro do złotego.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta GBP utrzymuje się powyżej uładu 1:1, GBPPLN po 5,18 zł

Polski złoty zyskuje nieznacznie w ujęciu do brytyjskiej waluty. Kurs funta do złotego spada zaledwie 0,15%, co oznacza zejście pary walutowej GBPPLN poniżej poziomu 5,19 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z  z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,1220, tym samym istnieje szansa na atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN w konsolidacji, kurs po 4,31 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca konsolidacji. Dziś CHFPLN utrzymuje się powyżej poziomu w rejonach poziomu 4 złotych i 31 groszy. Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN.

Spoglądając na wykres, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli tendencja z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowana, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) wybił górą, jednak wzrosty są ograniczone

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pomimo wyjścia powyżej linii trendu, wciąż utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Niemniej średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Patrząc na przedział H4, doszło do pokonania górnego ograniczenia formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została wybita, co przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here