Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoPodczas wtorkowej sesji polski złoty traci do głównych walut. Wczorajszy dzień zamknął się pod kreską, a dziś ruch jest kontynuowany na niekorzyść PLN. Spadki w stosunku do franka, funta i dolara przekraczają 0,5%. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD we wtorek 18 lutego.


Kurs złotego w dół na początku tygodnia. Euro, dolar, funt i frank w górę

Ten tydzień nie zaczął się najlepiej dla polskiej waluty. Wczoraj PLN zakończył sesję wyraźnie pod kreską, a dziś od godzin porannych ruch jest kontynuowany, złoty traci do euro, funta, franka i dolara amerykańskiego. Najmocniejszą wyprzedaż obserwujemy w ujęciu z GBP, gdzie kurs GBPPLN zbliża się do 5,15 zł.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Koronawirus: Apple nurkuje po ogłoszeniu skutków epidemii. Ponad 73 tys. zarażonych

W dzisiejszej analizie przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej CHFPLN. O ile w ubiegłym tygodniu przy każdym teście okrągłego poziomu 4 zł dochodziło do odbicia, tak wczoraj i dziś PLN znajduje się pod presją. W poniedziałek doszło do zamknięcia świecy D1 wyraźnie powyżej psychologicznej bariery, a dziś ruch w kierunku ostatnich maksimów jest kontynuowany. Kurs coraz śmieje zbliża się do bariery przy okrągłym poziomie 4,04 zł, gdzie znajdują się ubiegłoroczne maksima. Poziom z pewnością będzie stanowił zaporę podażową, niemniej trzeba pamiętać, że w przypadku jej pokonania, ruch w górę może przybrać na sile.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Bitcoin przez 10 lat okazał się świetną inwestycją, twierdzi Peter SchiffConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here