Kurs euro i franka pod kreską w środę. Dolar i funt na plusie 9 grudnia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas środowej sesji możemy mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się do franka i euro, traci jednak do funta i dolara. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w środę do euro, i franka
  • Funt brytyjski zyskuje pod koniec dnia do złotego
  • USD odrabia poranne straty i wychodzi na niewielki plus
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6702 zł 09.12.2020, godzina 21:30
Kurs euro EURPLN 4,4318 zł 09.12.2020, godzina 21:30
Kurs funta GBPPLN 4,9150 zł 09.12.2020, godzina 21:30
Kurs franka CHFPLN 4,1255 zł 09.12.2020, godzina 21:30

Kurs dolara odbija po ustanowieniu nowych minimów

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN, dzisiejsza przecena sprowadziła kurs na najniższe poziomy w tym roku. Niemniej druga część dnia przyniosła solidne odreagowanie, przez co ostatecznie strefa wsparcia przy 3,6550 zł została obroniona. Na interwale dziennym istnieje więc szansa na wyrysowanie pro wzrostowej formacji świecowej, co może prowadzić do wykonania korekty po ostatnich silnych spadkach.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN broni wsparcia przy 4,8930 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować odreagowanie po wczorajszych spadkach. Notowania odbiły się od wsparcia przy 4,8930zł, które wynika z wcześniejszych reakcji ceny. Jeżeli poziom ten zostanie utrzymany, istnieje szansa na ponowny atak wybitego układu 1:1 od dołu. Z kolei w przypadku wybicia dołem, droga do ostatnich minimów przy 3,78 zł zostanie otwarta.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro odbija wybija dołem

Kurs euro traci dziś do złotego. Patrząc na wykres EUR/PLN, doszło do pokonania wsparcia przy 4,4450 zł, co otwiera drogę do dalszej przeceny. Aktualnie notowania mogą się kierować w stronę ostatnich minimów przy 4,39 zł. Wydaje się, że prawdopodobieństwo przemawia za ruchem na niższe poziomy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka ma problem z oporem przy 4,1450 zł

Wczoraj na kursie franka szwajcarskiego doszło do odbicia od oporu przy 4,1450 zł, który pozostaje istotny w krótkim terminie. Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację wczorajszych spadków, jednak pod koniec dnia niemal cały ruch w dół został wymazany przez co istnieje ryzyko ponownego ataku na opór. Jeżeli jednak dojdzie do dalszych spadków, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro blisko konfluencji wsparć. Analiza techniczna EUR/USD
Następny artykułBlok po 22 – 9 grudnia 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here