Kurs euro i franka na plusie w piątek. Dolar mieszanie, a funt pod kreską 27 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci dziś do euro i franka, jednak umacnia się do funta brytyjskiego. Z kolei kurs USD/PLN konsoliduje w wąskim zakresie wahań. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w piątek do funta brytyjskiego
  • Funt brytyjski wraca poniżej okrągłego poziomu 5 zł
  • EUR i USD tracą 0,35% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7512 zł 27.11.2020, godzina 17:25
Kurs euro EURPLN 4,4842 zł 27.11.2020, godzina 17:25
Kurs funta GBPPLN 4,9895 zł 27.11.2020, godzina 17:25
Kurs franka CHFPLN 4,1469 zł 27.11.2020, godzina 17:25

Kurs euro testuje opór przy 4,4950 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro umacnia się dziś do złotego. Notowania ponownie odbiły się na wysokości lokalnych dołków i dotarły do wcześniej pokonanej strefy oporowej przy 4,4950 zł, która pozostaje kluczowa. Tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, możliwe są dalsze spadki. Jeżeli nie dojdzie do wybicia powyżej, niewykluczone, że zobaczmy dalszą przecenę. W przeciwnym razie, wybicie górą może prowadzić nawet do wzrostów w kierunku 4,58 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara utrzymuje się poniżej 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN utrzymują się poniżej ważnej strefy wsparcia przy 3,77 zł, co przemawia za dalszymi spadkami. Aktualnie niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziomu 3,69 zł. Z kolei o powrocie do wzrostów można z kolei myśleć dopiero w momencie powrotu do wewnątrz zaznaczonego poniżej układu 1:1.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wraca poniżej 5 zł

W ostatnich dwóch tygodniach na kursie funta do złotego możemy obserwować mieszane nastroje. Para walutowa GBP/PLN konsoliduje w rejonach okrągłego poziomu 5 zł, co rusz znajdując się powyżej bądź poniżej. Oprócz strefy przy wspominanym poziomie 5 zł, należy również wziąć pod uwagę dolne ograniczeni układu 1:1, które jest wyraźnie bronione przez kupujących. Dopiero jego pokonanie może doprowadzić do głębszych spadków.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka wraca powyżej linii trendu

Podczas wczorajszej, jak i dzisiejszej sesji na kursie franka szwajcarskiego obserwujemy odreagowanie po ostatnich spadkach. Notowania wróciły powyżej linii trendu wzrostowego z interwału W1, jednak aby mówić o większych wzrostach kurs musiałby wybić się powyżej oporu przy 4,1620 zł. Dopiero jego pokonanie może prowadzić do ruchu w kierunku oporu przy 4,2250 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here