Naga MarketsKurs euro i frank radzą sobie najgorzej, dolar bez kierunkuRynek walutowy nie może obrać kierunku, z grupy głównych walut najgorzej radzą sobie dzisiaj korona norweska, euro, frank, jen, oraz korona szwedzka. Najsilniejsze są natomiast dolar australijski i nowozelandzki, oraz funt, chociaż wzrosty tych walut wyhamowały w ostatnich godzinach. Widać, że znów szala przechyla się w stronę dolara, chociaż dzisiaj rentowności obligacji zniżkowały po ostatnich wzrostach. Wydaje się, że niepewność rodzi potencjalna reakcja Wall Street na fiskalny pakiet Bidena, którego szczegóły mamy poznać dzisiaj w nocy – na razie wzrosty są dość niemrawe, a S&P500 nie ma siły wybić ostatniego szczytu przy 3820 pkt.

Kurs dolara w mieszanym położeniu

Wykres dzienny FUS500

Niewykluczone, że w tym można upatrywać siły dolara – część inwestorów redukuje pozycje na bardziej ryzykownych walutach. Słabość euro tłumaczona jest wątkiem włoskim, opublikowane dzisiaj zapiski z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego nie wniosły nic nowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie EURUSD uwagę zwraca wybicie dołków z ostatnich dni w okolicach 1,2130. W przypadku braku pozytywnej reakcji na Wall Street na pakiet fiskalny, niewykluczone jest pogłębienie zniżki. Najbliższy ważny poziom to okolice 1,2058 (minimum z 9 grudnia), oraz wspomniana jeszcze kilka dni temu kluczowa strefa wsparcia 1,1930-1,2010.

Wykres dzienny USDJPY

W ciekawym miejscu jest USDJPY. Potencjalna zmiana argumentacji dla wzrostów dolara z rentowności obligacji na pogorszenie się sentymentu na Wall Street, może bardziej faworyzować JPY, a nie USD. W takim układzie dzisiejsze podbicie USDJPY to tylko korekta i może być szybko wymazane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here