Naga MarketsKurs euro i dolara oczami dużych banków. Co dalej z EUR/USD?Kurs euro do dolara osuwał się w mijającym tygodniu po niedźwiedzim pin barze z wykresu tygodniowego. Mimo to, analitycy Citi utrzymują bycze nastawienie na EUR/USD. Z kolei Societe Generale przewiduje kontynuację krótkoterminowej korekty.

  • Citi utrzymuje bycze nastawienie do pary walutowej EUR/USD
  • Według Societe Generale zanim kurs euro wróci do trendu, korekta może zepchnąć notowania do 1,20 USD
  • Analitycy Citi niedźwiedzio nastawieni do funta

Citi: Bycze nastawienie do euro i niedźwiedzie do funta

– Pomimo reakcji rynku w zeszłym tygodniu, Partia Demokratyczna wygrywająca w drugą turę Georgii umacnia bycze nastawienie drużyny byków pary walutowej EUR/USD – napisał Citi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, analitycy przyjmują strategię niedźwiedziej postawy na funcie wobec walut G10 z wyłączeniem dolara (USD).
– W toczącym się handlu, pandemii COVID-19 i przy naciskach politycznych ryzyko bilansu płatniczego powinno ciążyć na rynku Forex, ponieważ deficyt na rachunku obrotów bieżących rośnie do rekordowych poziomów w porównaniu z ograniczonymi napływami kapitału – zauważa Citi.

Societe Generale: EUR/USD w kierunku 1,30 po korekcie

Strategowie banku Societe Generale przewiduje dalszą krótkoterminową korektę na parze walutowej EUR/USD, ale utrzymują strukturalne bycze nastawienie, którego celem jest ruch w kierunku 1,30 w średnim i długim terminie.

Bank zauważa, że stopy względne nie zmieniają się już na korzyść euro. Poza tym, notowania euro w relacji do dolara znacznie wzrosły w związku z nagromadzeniem pozycji, które należy zredukować.

Analitycy uważają, że notowania mogą wejść w korektę tak jak to miało miejsce w okresie letnim/jesiennym ubiegłego roku. Tym razem spadek może sięgnąć poziomu 1,20 USD. Ewentualny spadek do 1,15 USD byłby przesadny. Societe Generale spekuluje, że po korekcie cena prawdopodobnie skieruje się do poziomu 1,30 USD.

Kurs euro zniżkuje po pin barze

Notowania euro wyznaczyły maksima blisko 1,2350 w pierwszym tygodniu stycznia. Bykom jednak nie udało się skutecznie wybić oporu, który rozciąga się od tego poziomu do okolic 1,2300. W rezultacie na wykresie tygodniowym powstał niedźwiedzi outside bar.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Kurs euro w relacji do dolara (EUR/USD) – wykres tygodniowyPara walutowa EUR/USD osuwała się po wspomnianym pin barze w mijającym tygodniu. Kontynuacja korekty może kierować notowania w okolice prognozowanego przez Societe Generale poziomu 1,20 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd notowania | analiza btc | dolar notowania | komentarz giełdowy | bitcoin kurs 2019 | kryptowaluty ranking |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here