Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoPodczas czwartkowej sesji na polski złotym możemy obserwować wyraźne spadki. Nasza waluta traci w stosunku do dolara, euro, franka i funta brytyjskiego. Ruch na USD i CHF wynosi nieco ponad 0,3%, z kolei na EUR i GBP ponad 0,4% na niekorzyść PLN. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w czwartek 20 lutego.


Kurs euro, dolara, funta i franka w górę do PLN

Podczas dzisiejszej sesji po raz kolejny możemy obserwować słabość polskiej waluty. PLN traci w czwartek do głównych walut, takich jak euro, dolar, frank czy funt brytyjski. Pomimo, że nasza waluta próbowała wczoraj odrabiać straty, to w skali tygodnia wciąż utrzymuje się on wyraźnie pod kreską.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD tonie! Gdzie zatrzyma się wyprzedaż?

W czwartkowej analizie przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej CHFPLN. Patrząc na interwał czasowy – D1, frank szwajcarski odrobił z nawiązką wczorajsze spadki. Tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, dopóki kurs znajduje się powyżej bariery przy okrągłym poziomie 4 złotych, obowiązuje tendencja wzrostowa. Jako najbliższy ważny opór należy wziąć pod uwagę strefę przy okrągłym poziomie 4,04 zł, gdzie znajdują się ubiegłoroczne maksima. Poziom z pewnością będzie stanowił zaporę podażową, niemniej trzeba pamiętać, że w przypadku jej pokonania, ruch w górę może przybrać na sile. W przypadku gdyby doszło do cofnięcia, najbliższe wsparcie powinien stanowić wspomniany okrągły poziom 4 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here