Kurs euro, dolara, funta, franka po przerwie majowejBieżący tydzień nie zaczął się dobrze dla złotego, który musi uznać wyższość głównych konkurentów na rynku walutowym. Po poniedziałkowych spadkach, wtorek przynosi ich kontynuację, w efekcie czego kursy walut o godzinie 10:50 kształtowały się następująco: euro kosztowało 4,3361 zł, dolar 3,9341 zł, funt 4,8846 zł i frank szwajcarski 3,9607 zł. Sprawdź jak będą zmieniały się notowania we wtorek, 17 września o godzinie 2019 roku

  • Dolar nie zyskiwał tak silnie od połowy sierpnia. W poniedziałek zwiększał swoją wartość o 0,85%
  • Euro również rośnie i powraca nad 4,33 zł
  • We wtorek jedynie frank zatrzymuje wzrosty i jest blokowany przez lokalny opór
  • Kurs funta nie był tak wysoko od czterech miesięcy
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3361 Euro
USDPLN 3,9341 dolar
GBPPLN 4,8846 funt
CHFPLN 3,9607 frank

Kurs dolara najsilniej w górę od miesiąca. USDPLN odrabia 0,85%

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania USDPLN chwilowo testowały poziomy w okolicach 3,90 zł, jednak ostatecznie dynamicznie odbijały zyskując 0,85% i we wtorek próbują wybijać strefę oporu zlokalizowaną cztery grosze wyżej. Poziom 3,94 zł w ujęciu krótkoterminowym pełni jednak istotną blokadę zakupową, co było widać po zachowaniu notowań od początku bieżącego tygodnia.

Dolar w górę do złotego. USDPLN D1
Dolar w górę do złotego. USDPLN D1

Kurs dolara rośnie na międzynarodowych rynkach korzystając między innymi z bardzo silnego umocnienia ropy, które zwiększyło popyt na USD.

Euro w górę i powraca nad 4,33 zł. EURPLN wybije ważny opór?

Na początku nowego tygodnia zyskuje nie tylko dolar, ale również kurs euro. Notowania EURPLN we wtorek umacniają się o ponad 0,1% i powracając nad poziom 4,33 zł, znowu znajdując się bezpośrednio nad wrześniowym oporem, który blokuje silniejszą aprecjację pary walutowej. Jeżeli para walutowa wybijałby 4,34 zł, wtedy kolejnym docelowym poziomem byłyby okolice 4,38 zł, gdzie przebiegają lokalne maksima z pierwszej połowy sierpnia.

Euro walczy z oporem na wysokości 4,34 zł. EURPLN D1
Euro walczy z oporem na wysokości 4,34 zł. EURPLN D1

Kurs franka zatrzymuje się pod 3,97 zł. CHFPLN wróci do spadków?

Notowania CHFPLN również rozpoczynały tydzień od wzrostów, te są jednak blokowane przez poziom 3,97 zł, co doprowadza do delikatnego odwrotu w trakcie sesji wtorkowej. W związku z tym, że lokalne wsparcie znajduje się bardzo blisko (3,94 zł), kurs franka ponownie porusza się w bardzo wąskim kanale zmienności.

kurs franka CHFPLN 17 września 2019
Kurs franka do złotego delikatnie traci we wtorek. CHFPLN D1

Funt nie był tak wysoko od maja. GBPPLN podchodzi pod niemal 4,90 zł

O osłabieniu złotówki w bieżącym tygodniu świadczy również fakt, że coraz lepiej radzi sobie kurs funta. Brytyjska waluta w poniedziałek wybiła nowe, lokalne maksima, które pogłębia również we wtorek, podchodząc niemal pod poziom 4,90 zł, ostatni raz obserwowany w trakcie dynamicznych spadków z maja bieżącego roku.

kurs funta GBPPLN 17 września 2019
Kurs funta w górę kolejną sesję z rzędu. GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here