Naga MarketsW ostatnich dniach notowania polskiego złotego się stabilizowały. Dobrze odzwierciedlał to kurs indeksu BOSSAPLN, który – po serii dynamicznych zwyżek na początku tego miesiąca – wpadł w konsolidację w okolicach 88,75-89,00 pkt. Dzisiaj rano notowania tego indeksu prezentują jeszcze mniejszą zmienność niż w poprzednich dniach.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Sytuacja na rynku polskiego złotego jest wyjątkowo spokojna na tle wydarzeń z szerokiego rynku. Zamieszanie związane z Brexitem, perspektywy kolejnych rozmów handlowych na linii USA-Chiny oraz napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie – te czynniki nie miały istotnego wpływu na podejście inwestorów do rodzimej waluty w ostatnim czasie.

Niewielkie znaczenie mają także informacje z kraju. Po długo wyczekiwanym orzeczeniu TSUE powoli opada już kurz, a nowe interpretacje nie przekładają się istotnie na wartość PLN. Złoty porusza się stabilnie także w kontekście nadchodzących wyborów – głównie dlatego, że oczekiwane jest stats quo. Dzisiaj kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, więc można oczekiwać, że globalne nastroje mogą się udzielać lokalnym inwestorom.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Wyhamowanie zniżek i konsolidację widać zarówno na wykresie USD/PLN, jak i na EUR/PLN. W przypadku tej pierwszej pary walutowej, do pokonania jest kluczowe wsparcie w rejonie 3,91-3,93, natomiast w przypadku EUR/PLN notowania znajdują się przy wsparciu w okolicach 4,31.

Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here