Naga MarketsKurs euro i cena złota z szansą na wzrosty. Bitcoin nadal w miejscuPrzeglądając Internet coraz częściej sięgamy po telefon, a nie laptopa, o czym świadczą między innymi statystyki portalu Comparic.pl: Codziennie 60% naszych Czytelników korzysta z urządzeń mobilnych. Trend mobilności zauważalny jest również w zakresie tradingu, między innymi dlatego wraz z partnerem Capital.com, regulowanym przez CySEC podmiotem oferującym handel na Forex i CFD, tworzymy serię analiz dla wybranych walorów przy wykorzystaniu autorskiej platformy tradingowej dedykowanej na urządzenia mobilne.

  • Czy na telefonie można analizować wykresy? Więcej na ten temat w osobnym artykule
  • Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybierzemy 3, które naszym zdaniem w sperspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne
  • W poniższej analizie przeglądamy sytuację techniczną na wykresie eurodolara, złota oraz Bitcoina

Kurs euro (EUR/USD) w kierunku 1,14?

Spoglądając na kurs EUR/USD zauważyć możemy, że mamy  do czynienia z silnym wybiciem z oporu wyznaczonego górnym zakresem kanału trendu spadkowego. W takim wypadku otwarta jest droga do możliwego sprawdzenia przez kurs oporu na 1,1400.

Poniedziałkowe wzrosty są jednymi z najsilniejszych od ostatnich tygodni, a test poziomu 1,14 USD pozwoliłby pokonać rysowaną od czerwca konsolidację i wrócić do wzrostów obserwowanych na eurodolarze od marcowych minimów w okolicach poziomu 1,0650 USD.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Kurs złota (rynek spot) z szansą ataku na 1800 dolarów za uncję?

Przyglądając się wykresowi ceny złota spot warto zwrócić uwagę na wskaźnik MACD, który w tym przypadku pokazuje, że linia MACD zbliża się do przebicia od góry na dół linii sygnału. Oznacza to, że w przypadku przebicia tej linii z góry na dół pojawi się istotny sygnał do sprzedaży.

Dodatkowym potwierdzeniem w tym przypadku mógłby być wskaźnik siły względnej RSI, jednak na ten moment nie jest on pomocny. Pewną informacją jest natomiast wybicie kursu złota ponad 20-dniową średnią kroczącą już od początku czerwca.

Należy pamiętać o pozytywnym wpływie na kurs złota negatywnych sentymentów na rynkach związanych z rozwojem pandemii, rosnąca dzienną liczbą nowych przypadków choroby w Stanach Zjednoczonych czy negatywnymi danymi płynącymi z gospodarki.

Bitcoin nadal konsoliduje. Niejasne sygnały ze strony wskaźników

W przypadku kursu Bitcoin / USD przyjrzymy się bliżej wskaźnikowi siły względnej RSI, który pokazuje, że znajdujemy się od kilku dni w fazie wyjścia spod dolnej granicy zakresu, czyli ze strefy wyprzedania.

Potencjalnie może to sugerować możliwość wzrostu ceny, jednak brak jest potwierdzenia tego sygnału przez MACD, sygnały formacji świecowych czy średnią kroczącą.

Capital.com oferuje autorską aplikację do tradingu mobilnego dostępną na urządzenia z Androidem oraz z systemem iOS. Zaletą aplikacji jest wygodny i prosty proces zarządzania ryzykiem. Wielkość pozycji, poziom take profit i stop loss możemy ustalić z perspektywy dystansu, konkretnego poziomu ceny lub kwoty. Aplikacja gwarantuje również ochronę przed ujemnym saldem. Pobierz aplikację już teraz!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here