Naga MarketsKurs euro. Gdzie poruszać będzie się wykres pary walutowej EUR/USD?Nie da się ukryć, że na głównej parze walutowej zrobiło się ostatni interesująco. Zmienność wzrosła. Dzienny ATR osiągnął poziom 63 pkt. co oznacza, że „edek” porusza się średnio tak jak obserwowaliśmy to w marcu tego roku. Co prawda do zmienności z 2015 roku jeszcze jest bardzo daleko, to jednak w środę mogliśmy wreszcie poczuć większe emocję spoglądając na FX.

Kurs EUR/USD. Gdzie dalej przesuwać będzie się euro?

Spadki wielkości 1,89 proc. wyhamowały dziś o poranku. Zniosły całe kwietniowo-majowe wzrosty w ponad 61,8 proc.  Na wykresie tworzy się dość wąska konsolidacja (na interwale H1). Odbicie jest cały czas dość niemrawe i sięga maksymalnie 35 pkt. To daje nam pewne argumenty za tym, że dalszy marsz na południe to tylko kwestia czasu. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że na rynku nie możemy być nigdy w 100 proc. czegoś pewni i każdy scenariusz jest możliwy.Dziś już w kalendarzu brakuje jakichkolwiek danych, które mogły by wpłynąć na zmienność. Nadzieja jeszcze w II części dnia, kiedy do głosu wejdzie Wall Street i wówczas kupno dolara może być kontynuowane na fali środowych danych. Naturalną koleją rzeczy będzie odreagowanie, które zapewne zobaczymy na początku przyszłego tygodnia. Teraz na większy ruch musimy poczekać do pierwszego piątku lipca, kiedy poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy.

Od strony technicznej EUR/USD przełamało kluczowe, lokalne poziomy. Mowa tu o 1,2055, 1,1985. Aktualnie wsparciem są okolice 1,1885. Osobiście uważam, że zejście w dłuższym terminie do 1,1705 (dołków z przełomu marca i kwietnia) jest możliwe. Lepsze od prognoz NFP mogą przyspieszyć ten proces.  Pamiętajmy, że w tym momencie spadki eurodolara będą wzmacniane przy każdych dobrych publikacjach dla gospodarki USA.

Na interwale tygodniowym w początkowej fazie jest budowa formacji podwójnego szczytu. Oczywiście daleko jeszcze do jej realizacji, jednak należy mieć to gdzieś z tyłu głowy.

Przypominamy, że od wczoraj na portfelu Live Trading utrzymujemy krótką pozycję na parze walutowej TMS Brokers.

Wykres EUR/USD, interwał D1, źródło: TMS Brokers
Wykres EUR/USD, interwał W1, źródło: TMS Brokers
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex ranking brokerów | co znaczy blik | brokerzy ecn | eur usd | wig20 notowania | datawalk notowania | kurs gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here