Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichObecne poziomy reakcji pary zdają się potwierdzać formację odwróconej głowy z ramionami, która widoczna jest z wyższego interwału czasowego – H4 oraz D1. Jeśli obecne wsparcie nie zostanie przełamane, wówczas para EURGBP ma duży potencjał na wykorzystanie formacji z zasięgiem nawet 210 pipsów od aktualnej ceny. 


Osłabienie funta w związku z ostatnimi informacjami w związku z Brexitem działają na korzyść pary EUR/GBP, która zdaje się, że ma przed sobą jeszcze duży potencjał wzrostowy. To, że funt szterling jest w tym momencie narażony na znaczą utratę wartości można wykorzystać podczas handlu na parze, która stworzyła formację odwróconej głowy z ramionami widocznej z wyższych interwałów czasowych. Choć zasięg jest dość duży, przed parą jeszcze istotne poziomy oporowe.

EUR/GBP – cele dla pary

Obecne poziomy wsparcia – 0.88301 reagują klasycznie, dając parze szansę na wykorzystanie swing – long z pierwszym potencjalnym celem na poziomie 0.8985, widocznym na poniższym wykresie. Od aktualnej ceny pierwszy target to jeszcze 110 pipsów, a całkowite wykorzystanie formacji sięga poziomów 0.9085, czyli ponad 210 pipsów na pozycje. Warto zwrócić uwagę podczas podłączania się do średnioterminowego celu dla pozycji długich na reakcję podczas podejścia pod ostatnie szczyty – co prawda poziom nie jest oznaczony jako strefa oporowa, jednak jeśli nastąpi w tym przydziale kolejna reakcja spychająca wykres do wsparcia, będzie to wówczas już trzecia próba przełamania poziomu.

wykres EURGBP H4 27.11.2018
EURGBP H4 27.11.2018

Oczywistą negacją dalszego scenariusza wzrostowego będzie również przekroczenie poziomu wsparcia – które utrzymuje obecny schemat. Przełamanie wsparcia powinno dać ruch pod poziomy 0.873, czyli około 95 pipsów od wsparcia. Na parę szczególny wpływ będą miały kolejne dane dotyczące negocjacji na linii UK – EU, które na chwilę obecną nie są korzystne dla Wielkiej Brytanii. Jeśli w ten sposób sytuacja będzie się utrzymywać, wówczas wykonanie planowanego zasięgu powinno być formalnością.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here