Naga MarketsKurs euro do funta szterlinga (EUR/GBP) kontynuował w lutym spadki z pierwszego miesiąca 2019 roku. Jak widać na wykresie miesięcznym poniżej, zamknięcie lutego miało miejsce pod kluczowym obszarem wsparcia w obrębie 0,8616.

Notowania euro w styczniu wzniosły się początkowo na poziomy widoczne ostatnio we wrześniu 2017 roku. Jednakże zyski te zostały oddane, a w rezultacie uformowało się niedźwiedzie objęcie zapowiadające ruch w kierunku południowym.

W lutym sprzedający kontynuowali ruch spadkowy po niedźwiedziej formacji, gdzie udało im się pokonać wsparcie na 0,8727 oraz 0,8616. Oba te poziomy mogą teraz stanowić opór.

Wykres miesięczny EURGBP 5 marca

Re-test nowego oporu na EUR/GBP

Po przejściu na wykres dzienny widzimy, że kurs EUR/GBP porusza się w trendzie spadkowym pod linią trendu biegnącą od maksimów z 2018 roku. Cena testuje dziś ponownie przełamane wsparcie na 0,8616 (obecnie opór) oraz 10-dniową średnią (EMA).

Jeśli poziomy te zostaną pokonane, kupujący otworzą sobie drogę do 20-dniowej EMA oraz znajdującej się wyżej linii trendu. Dopóki jednak notowania EUR/GBP utrzymują się pod tą linią, obowiązuje trend spadkowy i można rozglądać się za okazjami sprzedażowymi.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Wykres dzienny EURGBP 5 marca


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here