Naga MarketsKurs euro, funta, dolara, franka i jena - prognoza Saxo Bank w SylwestraJohn Hardy, szef strategii walutowej w Saxo Bank przyjrzał się najważniejszym światowym walutom pod koniec obecnego roku. Zobacz, co Bank przewiduje dla kursu euro, funta, dolara i franka, a także dla walut z Antypodów i jena japońskiego.

  • Notowania euro mogą zyskać w przypadku silnego ożywienia po szczepieniach
  • Kurs funta może nieznacznie wzrosnąć w stosunku do euro w 2021 roku
  • Reflacyjne ożywienie może osłabić franka w przyszłym roku

Rynek Forex w 2021 roku

Euro pozostaje neutralne, domyślnie absorbuje siłę, chociaż jeśli po szczepieniach pojawi się silne globalne odbicie, wspólna waluta zyska dzięki sektorom eksportowym. Otwarte pozostaje pytanie, co jeśli odbicie inflacji spowoduje wzrost inflacji również w UE – miejscu, w którym ciężka ręka EBC utrzymuje rentowności poniżej rentowności w USA, nawet w Portugalii?

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt szterling jest bardzo tani i chociaż rozczarowanie taktyczne jest dość znaczące dla byków, które mają nadzieję na rajd po nawet tej raczej „cienkiej” transakcji, trudno mi dostrzec, by waluta znacznie spadła w bliskim lub średnim terminie. Chyba, że szybko wpadniemy w prawdziwy bałagan inflacyjny, który pogrąży Wielką Brytanię w ujemnych realnych stopach. Podejrzewam, że funt może nieznacznie wzrosnąć w stosunku do euro w 2021 roku, spekuluje Hardy.

W przypadku dolara, pierwsze ważne wydarzenia w Nowym Roku to zbliżające się wybory uzupełniające do Senatu w Georgii w przyszły wtorek, aktualne propozycje zmian stymulacyjnych, rentowności papierów skarbowych USA a także to, czy wybijają w górę. Brak zmian w czekach stymulacyjnych, mandaty w Senacie, które nie trafią do Demokratów, jak i rentowności w USA wybijające w górę to najkorzystniejsze połączenie wspierające dolara – przypuszcza John Hardy.

Frank – rynek nie lubi walut z ujemnym stopami procentowymi, a depozyty a vista SNB zostały uziemione. Reflacyjne ożywienie może doprowadzić do nieco słabszego CHF w 2021 r.

Przywódcy polityczni Japonii zadeklarowali poziom 100,00 na kursie pary walutowej USD/JPY, a ostatnia dynamika sugeruje, że nie będą mieli problemów z obroną tego poziomu, chyba że wzrost gospodarczy w 2021 roku mocno się osłabi i zaryzykuje nagłe załamanie nastrojów. W takim przypadku presja wzrostowa na jena japońskiego byłaby bardziej prawdopodobnie gdzie indziej, np. na AUD/JPY, NZD/JPY itp.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Waluty G8 w relacji do dolara w Sylwestra, ostatni dzień 2020 roku. Widać silny wzrost dolara australijskiego (AUD) oraz nowozelandzkiego (NZD).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here