Naga MarketsCredit Suisse podczas dzisiejszej sesji przygląda się sytuacji na rynkowi euro oraz rynkowi funta brytyjskiego. Na obu parach – EURUSD oraz GBPUSD – sporo ostatnio się dzieje, gdzie kursy zyskują po osłabieniu dolara na korzyść głównych walut. Jednak dział analiz instytucji nie widzi bardzo dużych perspektyw dalszych wzrostów, skupiając się na pobliskich oporach. Zdaje się, że potencjał par nadal pozostaje wzrostowy, jednak jak długo utrzyma się na wysokich poziomach?


Kurs euro oraz kurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara zyskują i odzyskują sentyment pozytywny – przynajmniej do momentu dotarcia do pierwszych poziomów oporu. Euro podczas poniedziałkowej sesji bardzo szybko odbiło od lokalnych dołków sprawiając, że nowy miesiąc zaczyna się od budowania nadziei na wyższe poziomy, przewyższające lokalny opór na strefie 1.10980 USD.

Podobna sytuacja ma miejsce na rynku funta szterlinga, podczas gdy para GBPUSD przełamała impas długiej konsolidacji. W tym momencie najprościej stwierdzić, że poziomy 1.31730 USD oraz 1.33850 USD stanową najbliższe poziomy oporowe z perspektywy wykresu dniowego – który wskazuje, że właśnie tam odbywały się ważne momenty handlu na parze.

wykres Kurs euro EURUSD D1 04.12.2019
Kurs euro EURUSD D1 04.12.2019

“Wyraźne i trwałe wyłamanie powyżej 1,2970/85 na parze GBP/USD gwałtownie zwiększyłoby ryzyko kontynuacji wzorca kontynuacji “flagi” byka, przy następnym oporze obserwowanym na wysokości 1.3013, powyżej którego następnym ważnym poziomem będzie strefa 1.3077″ – podaje instytucja.

Podobna sytuacja tyczy się pary EURUSD, która w tym momencie odbija od oporu. EUR/USD ma spory potencjał testu poziomu, który oznaczyliśmy jako ważne strefy podaży – 1,1097/1,1103 USD. Dopiero wyłamanie tych poziomów świadczyć będzie o dalszej presji – której celem będzie 1,1162 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here