Naga MarketsUSD/JPY wyprzedawane - wkrótce może przebić się przez chmurę. Trzymaj shorty do 95 - CommerzbankPodczas dzisiejszej sesji handlowej dział analizy niemieckiego banku Commerzbank zauważa, że para EURUSD choć w ostatnim czasie przechodziła znacznie osłabienie – w tym momencie odbija od niebezpiecznego dla dalszego kursu dna. W tym momencie para EURUSD oscyluje wokół poziomu 1.10780 USD, sprawiając, że szansa na ataki długo wyczekiwanego przez bank poziomu 1.11 USD może w końcu nastać. 


Pierwsze słowa noty bankowej Commerzbank odnośnie sytuacji na rynku euro w stosunku do dolara amerykańskiego brzmią: “euro odbija”. Zdaje się, że to informacja pozytywna dla działy analizy niemieckiego banku, ponieważ ten już od dłuższego czasu oczekuje testu poziomu 1,11 USD, podczas gdy słabość europejskiej waluty jeszcze do niedawna była bardzo odczuwalna.

W tym momencie para EURUSD odbija już przeszło 100 pipsów od utworzonego w ubiegły piątek dołka – na poziomie 1.09800 USD. Silna świeca wzrostowa może wygenerować dalsze podejścia na północ, jednocześnie ustanawiając tendencję wzrostową – patrząc pod względem sentymentu uczestników rynkowych.

wykres Kurs euro EURUSD D1 03.12.2019
Kurs euro EURUSD D1 03.12.2019

Jak podaje główny analityk niemieckiego banku, Karen Jones – to, że para EURUSD nie zamknęła się poniżej listopadowego low oznacza, że szansa na dalsze wzrosty ponownie zagościła na rynku i wyższe poziomy, takie jak 1.1180 USD są na celowniku europejskiej waluty. Najwyższy, logiczny jeszcze punkt, do którego para w ciągu najbliższych tygodni może zmierzać – to górne ograniczenie, które kształtowane jest na podstawie przebiegającej wokół poziomu 1.1250 USD średniej kroczącej 200-okresowej.

Najwyższym punktem, który warto mieć oznaczony jest punkt krytyczny górnych ograniczeń na poziomie 1.1359 USD – podaje dział analiz banku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here