Kurs euro podczas wczesnych godzin handlu wtorkowej sesji wobec kursu dolara amerykańskiego konsoliduje się. Para EURUSD dociera do strefy 1.11000 USD podczas pisania analizy, która została wyznaczona podczas wczorajszej sesji handlowej jako istotna dla ewentualności dalszych wzrostów na parze. W tym momencie inwestorzy walutowi powinni przyglądać się parze – czy aby nie jest generowany odpowiedni sygnał zakupowy, celem osiągnięcia wyższych poziomów. Relatywnie wąska strefa jest obarczona ryzykiem, jednak przy odpowiednim założeniu może okazać się dobrym miejscem do dalszej obserwacji oraz zaimplementowania wejść. Spójrzmy zatem an wykres H1 pary. 


Kurs euro dociera do wyznaczonej strefy potencjalnych wzrostów – para EURUSD na wykresie H1

  • Para EURUSD z potencjałem dalszych wzrostów – celem 1.11600 USD,
  • Układ wzrostowy ma szansę zostać zachowany jednak warto obserwować obecne poziomy.

Ostatnie ruchy na parze EURUSD spowodowane były głównie danymi, jakie wpływały na rynek. Jedne z nich były zaplanowane (kalendarz makroekonomiczny) niektóre z nich jednak mocno zaskoczyły inwestorów – jak w przypadku wypowiedzi Chin czy samego prezydenta Donalda Trumpa. W tym momencie jednak nie jest to już aż tak istotne, ponieważ ruch ten został zniesiony – a kurs euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego właśnie dotarł do strefy wyznaczanej z poprzedniego dnia. Strefa ta ma za zadanie przytrzymać wykres przed ewentualnymi dalszymi spadkami oraz wygenerować odpowiedni sygnał zakupowy.

Jeśli faktycznie strefa ta zostanie poprawnie utrzymana, wówczas celem dla pary może okazać się strefa 1.11440 USD jako TP1 dla pierwszego ruchu, oraz okolice strefy 1.11600 USD jako TP2 – czyli całościowe wypełnienie struktury. Wówczas na pozycję oznaczałoby to możliwość wygenerowania 45 do 70 pipsów. Z kolei na stop loss nie więcej niż 15 – 17 pips pod strefą.

wykres Kurs euro EURUSD H1 27.08.2019
Kurs euro EURUSD H1 27.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here