Kurs euro podczas poniedziałkowego handlu wobec kursu dolara amerykańskiego traci. Para EURUSD w momencie pisania analizy dociera co wsparcia cenowego ze strefy 1.11160 USD wskazując na wykonanie głębokiej korekty ostatniego wzrostu. Wzrost ten co prawda w zdecydowanej większości zbudowany został na danych – informacji mówiącej o zaognieniu relacji na linii Chiny – USA, dlatego też wystrzał na parze był szybki. Jednak obecna korekta jeśli zostanie niebawem jeszcze wyhamowana może przerodzić się w kolejne miejsce dobre do re-akumulacji celem osiągnięcia ponownie wyższych poziomów. Warto zatem zajrzeć na wykres H1 pary.


Kurs euro silnie reaguje podczas ostatnich danych – para EURUSD na wykresie H1

  • Kurs euro – dolar nadal silny, mimo spadków ostatniego podejścia,
  • Potencjał wzrostów jest w tym momencie ograniczony, jednak może stanowić sferę 1.11330 USD.

Para EURUSD wykonała w ostatnim podejściu relatywnie silny impuls wzrostowy. Wyhamowanie ceny zdaje się nie być przypadkowe – było to na poziomie oporu 1.11600 USD będącego silną strefą podażową dla pary w ostatnim czasie. W tym momencie jednak widać, iż euforia dla pary zaczyna być gaszona, kiedy to to 45 pipsów niżej znajduje się wykres od wspominanego oporu. Naturalne następstwo silnych impulsów nie powinno dziwić inwestorów walutowych w obcym układzie – a dalsze wzrosty nadal nie są zanegowane mimo pro-spadkowej wymowy, która tworzy się w tym momencie.

W dalszym ciągu kurs euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego jest w stanie utrzymać się powyżej strefy 1.11120 USD, jednak aby rozegrać scenariusz ponownego wzrostu warto wyczekać całkowitego wyładowania obecnych spadków. Mogą one mieć miejsce dopiero przy strefie 1.11010 USD – 1.11000 USD jak jest to oznaczone na poniższym wykresie pary EURUSD. Wówczas, po pozytywnie odbytym wyhamowaniu spadków celem dla pary będzie strefa 1.11330 USD.

wykres Kurs euro EURUSD H1 26.08.2019
Kurs euro EURUSD H1 26.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here