Kurs euro do polskiego złotego EURPLN 10 maja 2019Kurs euro podczas środowej sesji handlowej wobec kursu dolara amerykańskiego nadal broni wsparć, które stają się istotne dla obecnego układu wzrostowego. Para EURUSD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 1,11800 USD sprawiając, że dalsze wzrosty nadal są możliwe, a budująca się sekwencja wzrostowa nadal broniona. W tym momencie odbicie od wsparcia jest dość szybkie, co oznacza, że para jeszcze podczas dzisiejszej sesji ma potencjał osiągnięcia najbliższych poziomów oporowych. W tym przypadku byłaby to strefa bliskich poziomów 1,12066 USD, czyli poziomów czerwcowych dołków. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary.


Kurs euro nadal silnie broni układu sekwencyjnego – para EURUSD na wykresie H1

  • Kurs euro nadal silnie broni wsparć, co stanowi potencjał do dalszych wzrostów,
  • Utrzymanie sekwencji wzrostowej daje szansę na atak 1,12066 USD – 1,12300 USD.

Para EURUSD nadal nie daje za wygraną, jeśli chodzi o obecny kontekst wzrostowy. Podczas dzisiejszej sesji handlowej, która dopiero zaczyna nabierać tempa – wykres broni istotnego wsparcia, które nadal wspiera układ wzrostowy. Zdaje się, że odbicie kursu euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego to moment, w którym para ponownie dotrze do strefy najbliższego poziomu oporowego, który znajduje się na strefie 1,12066 USD. W tym momencie tak długo, jak długo też wykres utrzymuje się powyżej 1,11650 USD – jest szansa na dalsze wzrosty.

Aby rozegrać dziś scenariusz wzrostowy, trzeba poczekać na chociaż niewielką korektę obecnej reakcji wzrostowej pary EURUSD. Dobrym momentem byłoby, gdyby para zeszła jeszcze w okolice poziomu 1,11750 USD, gdzie wówczas można by określić 10 pipsową strefę do ponownej re-akumulacji. Stop loss w tym przypadku musiałby znajdować się w odległości nie bliższej niż 15 pipsów, natomiast pozycja take profit – w okolicach 35 – 50 pipsów.

wykres Kurs euro EURUSD H1 14.08.2019
Kurs euro EURUSD H1 14.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here