kurs euro, notowania euro i dolaraZmienność na światowym rynku finansowym wciąż utrzymuje się na podwyższonym poziomie. Niestety rosnąca pandemia koronawirusa i obawy o gospodarkę nie pomagają polskiej walucie. PLN w ostatnich tygodniach znajduje się pod presją sprzedających, a ostatnia próba zniwelowania strat wygląda bardzo kiepsko. Pod koniec tygodnia PLN traci do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i dziennym podczas piątkowej sesji 3 kwietnia. 


Kurs euro kontynuuje wzrosty

Polski złoty nie radzi sobie w ostatnim czasie tygodniu. Pomimo, że w minionym tygodniu PLN próbował odrabiać straty, mieliśmy do czynienia jedynie z chwilową korektę. Już po weekendzie to to kupujący są stroną dominującą.

Aby odnieść się do bieżącej sytuacji na euro do złotego, należy spojrzeć na szeroki interwał czasowy. Patrząc technicznie na przedział miesięczny, sytuacja nie wygląda najlepiej dla polskiej waluty. Co prawda w ostatnim czasie mogliśmy obserwować wyhamowanie wzrostów na wysokości kluczowej strefy oporu, jednak nie ulega wątpliwości, że trend pozostaje zwyżkujący.

Aktualnie powinno się liczyć górne ograniczenie wspomnianej strefy przyli poziom 4,60 zł. Jeżeli dojdzie do jego pokonania, kursch w górę może przyspieszyć, wtedy też istniałaby szansa nawet na ruch w kierunku szczytów z 2009 roku przy 4,90 zł.

Wykres euro do PLN
EURPLN interwał MN

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Milion zarażonych COVID-19 na świecie!

Patrząc niższy interwał czasowy – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco spowolnił, jednak trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Wzrosty zostały wyhamowane w rejonach poziomu 4,62 zł. Niemniej jest zdecydowanie za wcześnie aby myśleć o spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem pozostają dalsze wzrosty.

Wykres EUR do złotego
EURPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs funta (GBPPLN) przy 5,22 PLN. Brytyjski funt testuje wcześniej 5,2360 PLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here