Notowania pary walutowej EURPLN po silnym wzroście w poniedziałek i wyrysowaniu nowego, 11-letniego szczytu spadają już czwartą sesję z rzędu. To pozwoliło na dotarcie w rejon poziomu 4,51 zł. Spadek poniżej może doprowadzić do głębszej korekty, choć trend spadkowy wydaje się dominować. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5220 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w piątek, 27 marca 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5220 zł euro
  • Kurs euro oddaje część zysków z poprzednich tygodni
  • EURPLN zaliczy głębszą korektę na Forex?

Kurs euro kosztuje ponad 4,52 zł. EURPLN stracił 11 groszy od szczytu

Kurs pary EURPLN odnotowuje dziś nieznaczną zmienność w porównaniu do ostatnich sesji. Po wyrysowaniu wieloletniego szczytu na poziomie 4,6350 notowania systematycznie spadają, a w czwartek cena wynosiła już tylko 4,51 (spadek o ponad 12 groszy). Jednak mimo spadków należy je identyfikować jako korektę w głównym trendzie wzrostowym. Przebicie poziomu 4,50 otworzyłoby drogę do lokalnego wsparcia 4,4140, gdzie spadki powinny zostać zatrzymane. Z drugiej strony przebicie poziomu 4,55 umożliwiłoby test okrągłego poziomu 4,60, a w konsekwencji przebicie tegorocznego szczytu utorowałoby drogę do poziomu 4,80 (szczyt z marca 2009 roku).

Kurs euro kosztuje ponad 4,52 zł. EURPLN stracił 11 groszy od szczytu
Kurs euro kosztuje ponad 4,52 zł. EURPLN stracił 11 groszy od szczytu, tradingview.com

PKB w strefie euro spadnie o 10%?

Spadający popyt i zakłócone łańcuchy dostaw powodują globalną recesję gospodarczą. W ocenie ekspertów z Morgan Stanley strefa euro może odnotować znaczny spadek PKB w I poł. tego roku, a raport S&P Global Ratings prognozuje, iż spadek ten może wynieść nawet 10%, jeśli dojdzie do wydłużenia blokady związanej z pandemią koronawirusa.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here