Kurs euro (EURPLN) podrożał aż 32 grosze od początku 2020 roku Notowania pary walutowej EURPLN od początku 2020 roku wzrosły z poziomu 4,25 zł do ponad 4,57 zł w dniu dzisiejszym, co oznacza wzrost o ponad 32 grosze. Tak silnej aprecjacji euro względem złotego nie było od III kw. 2011 roku. Dodatkowo kurs wybił 11-letnie maksimum zatrzymując się dopiero w okolicach poziomu 4,63 zł. Czy czeka nas okres konsolidacji czy dalszy impuls wzrostowy? Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5720 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w środę, 1 kwietnia 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5720 zł euro
  • Kurs euro systematycznie pnie się w górę na Forex
  • EURPLN przebije wieloletnie maksimum w kwietniu?

Kurs euro wzrasta cztery sesje z rzędu. EURPLN przetestuje tegoroczny szczyt?

Kurs pary EURPLN odnotowuje dziś wzrost o 0,35 procent do godziny 13:00, a dzisiejsza sesja będzie najprawdopodobniej kontynuowała impuls wzrostowy zapoczątkowany w zeszły piątek. Od tamtej pory cena urosła o 6 groszy i zmierza w kierunku okrągłego oporu 4,60 i 11-letniego szczytu na poziomie 4,6350. Jego trwałe przebicie może doprowadzić do silnej aprecjacji euro z celem na poziom 4,80 (szczyt z marca 2009 r.). Z drugiej strony powrót poniżej wsparcia 4,50 będzie oznaczał, iż mamy do czynienia z głębszą korektą, która może potrwać nawet do strefy 4,40 – 4,4140.

Kurs euro wzrasta cztery sesje z rzędu. EURPLN przetestuje tegoroczny szczyt
Kurs euro wzrasta cztery sesje z rzędu. EURPLN przetestuje tegoroczny szczyt, tradingview.com

Wielka Brytania zawiesza negocjacje z Unią Europejską

Jak donoszą brytyjskie media, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, Wielka Brytania postanowiła zawiesić negocjacje z UE. To sprawia, iż ponownie wzrasta szansa na hard Brexit, gdyż zostało już zaledwie 9 miesięcy do wynegocjowania odpowiednich warunków handlowych dla obu stron sporu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here