kurs euro, notowania euro i dolaraPrzed nami druga sesja w nowym tygodniu handlowym. Po weekendzie nasza krajowa waluta próbuje odrabiać ostatnie straty. Polski złoty zyskał w poniedziałek do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Z kolei wtorkowa sesja rozpoczyna się w mieszanych nastrojach. Co dalej?  Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 7 kwietnia.


Kurs euro wyhamowuje wzrosty

Polski złoty próbuje odrabiać zeszłotygodniowe straty. Wczorajsza sesja zakończyła się dobrze dla naszej krajowej waluty, PLN umocnił się 0,65% do EUR. Trzeba jednak pamiętać, że poniedziałkowe cofnięcie jest jedynie niewielką korektą w silnym trendzie wzrostowym.

Patrząc na sytuację na wykresie na interwale tygodniowym, kurs EURPLN dotarł do kluczowej strefy oporowej, niemniej na razie jest jeszcze za wcześnie aby mówić o silniejszym sygnale podażowym, wciąż niewykluczone są dalsze wzrosty. Aktualnie jako ważny poziom podażowy trzeba traktować 4,60 zł, z kolei jako podporę dla kupujących – poziom 4,50 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres euro do PLN
EURPLN interwał W1

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – H4, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco spowolnił. Nie należy jednak ulegać złudzeniom, trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Pomimo, że wzrosty zostały wyhamowane w rejonach poziomu 4,62 zł, to sekwencja wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie tendencji zwyżkującej.

Wykres euro do PLN
EURPLN interwał H4

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Silne wzrosty na rynku akcji, EURUSD z szansą na korektę?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here