kurs euro, notowania euro i dolaraPrzed nami nowy tydzień handlowy, nasza krajowa waluta zaczyna go dość dobrze, od umocnienia. Na początku tygodnia PLN próbuje odrabiać ostatnie straty, złoty umacnia się do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym dziennym podczas poniedziałkowej sesji 6 kwietnia.


Kurs euro kontynuuje wzrosty

Polski złoty próbuje odrabiać zeszłotygodniowe straty. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiejsze cofnięcie jest jedynie niewielką korektą w silnym trendzie wzrostowym.

Patrząc na sytuację na wykresie na interwale tygodniowym, kurs EURPLN dotarł co prawda do kluczowej strefy oporowej, niemniej na razie jest jeszcze za wcześnie aby mówić o sygnale podażowym, wciąż niewykluczone są dalsze wzrosty. Aktualnie jako ważny poziom podażowy trzeba traktować 4,60 zł, z kolei jako podporę dla kupujących – poziom 4,50 zł. Wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres euro do złotego EURPLN
EURPLN interwał W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Ropa w dół, nie będzie dziś spotkania OPEC+

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco spowolnił, jednak nie należy ulegać złudzeniom, trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Pomimo, że wzrosty zostały wyhamowane w rejonach poziomu 4,62 zł, to sekwencja wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem pozostają dalsze wzrosty.

Wykres euro do złotego EURPLN
EURPLN interwał D1

Zobacz także: Kurs franka szwajcarskiego CHF nieznacznie niżej, po 4,31 zł, złoty zyskuje

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here