Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Przed nami druga sesja w nowym tygodniu handlowym. Po weekendzie nasza krajowa waluta nie radzi sobie najlepiej. W poniedziałek polski złoty tracił do euro, franka, funta i dolara amerykańskiego. Z kolei dziś złoty próbuje odrabiać straty do głównych walut. Co dalej?  Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym czterogodzinnym podczas wtorkowej sesji 14 kwietnia.

Kurs euro zyskuje w czwartek o poranku

Polski złoty zaczął tydzień od spadków. Pomimo wczorajszego święta w Polsce, rynek forex działał normalnie, a polski złoty zanotowała straty do euro, dolara, franka i funta. Dziś złotówka próbuje odrabiać straty.

Patrząc jednak na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, nie uległa ona większej zmianie. Kurs dotarł w ostatnim czasie do kluczowej strefy oporowej, gdzie pojawili się sprzedający i doszło do wyhamowania ruchu.

Jeżeli korekta spadkowa będzie kontynuowana, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres euro do PLN
EURPLN interwał W1

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Schodząc na niższy interwał czasowy – H4, widać że ostatnia fala wzrostowa wyraźnie wyhamowała. Niemniej samo wyhamowanie nie oznacza jeszcze sygnału podażowego. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN.

Pomimo, że wzrosty zostały zatrzymane w rejonach poziomu 4,6150 zł, to sekwencja wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie tendencji.

Wykres euro do złotego
EURPLN interwał H4

Zobacz także: Złoto najwyżej w tym roku, uncja powyżej 1700 dolarów

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here