Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Rozpoczyna się kolejna, trzecia sesja w nowym tygodniu handlowym. Po weekendzie nasza krajowa waluta próbuje odrabiać ostatnie straty. Polski złoty zyskał w poniedziałek i wtorek do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Z kolei środowa  sesja rozpoczyna się w od spadków na PLN. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym czterogodzinnym podczas środowej sesji 8 kwietnia.

  • Polski złoty niweluje wczorajsze wzrosty, euro umacnia się 0,36% do PLN
  • Złotówka traci także w środę o poranku do franka, dolara i funta

Kurs euro wyhamowuje wzrosty

Polski złoty dobrze rozpoczął tydzień, jednak dzisiejsza sesja nie wygląda najlepiej. O poranku PLN traci do euro, dolara, funta i franka. Ruch na EURPLN wynosi 0,3% na korzyść europejskiej waluty.

Patrząc na sytuację na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym, kurs dotarł do kluczowej strefy oporowej, gdzie pojawili się sprzedający. Niemniej trzeba pamiętać, że do końca tygodnia jeszcze sporo czasu i pomimo, że świeca W1 wygląda obiecująco, musi się ona najpierw zamknąć aby mówić o sygnale. Jeżeli korekta spadkowa będzie kontynuowana, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Wykres EUR
EURPLN interwał W1

Schodząc na niższy przedział czasowy – H4, widać że w ostatnim czasie ruch w górę nieco spowolnił. Nie należy jednak ulegać złudzeniom, trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Pomimo, że wzrosty zostały wyhamowane w rejonach poziomu 4,62 zł, to sekwencja wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie tendencji zwyżkującej.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Dolar traci, zmiana sentymentu na EURUSD

Wykres EURO
EURPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here