Kurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Rozpoczyna się kolejna, sesja tym tygodniu handlowym. Po weekendzie nasza krajowa waluta próbuje odrabiać ostatnie straty, jednak idzie jej to bardzo mozolnie. Polski złoty zyskał w poniedziałek i wtorek do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego, jednak w środę znalazł się pod kreską. Z kolei w czwartek PLN ponownie traci do EUR. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym czterogodzinnym podczas czwartkowej sesji 9 kwietnia.

Kurs euro zyskuje w czwartek o poranku

Polski złoty dobrze rozpoczął tydzień, jednak wczorajsza sesja przyniosła wyhamowanie wzrostów, a dziś PLN znajduje się pod kreską do euro, dolara, funta i franka. Ruch na EURPLN wynosi 0,32% na korzyść europejskiej waluty.

Sytuacja na wykresie EURPLN na interwale tygodniowym nie uległa zmianie, kurs dotarł do kluczowej strefy oporowej, gdzie pojawili się sprzedający. Niemniej trzeba pamiętać, że do końca tygodnia jeszcze sporo czasu i pomimo, że świeca W1 wygląda obiecująco, musi się ona najpierw zamknąć aby mówić o sygnale. Jeżeli korekta spadkowa będzie kontynuowana, jako ważny poziom dla kupujących, należy przyjąć 4,50 zł. Z kolei zaporą podażową pozostaje 4,60 zł. Dopiero wybicie w jedną ze stron może przyczynić się do wykonania większego ruchu trendowego.

Wykres euro do PLN
EURPLN interwał tygodniowy

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Przechodząc na niższy interwał czasowy – H4, widać że ostatnia fala wzrostowa wyraźnie wyhamowała. Niemniej samo wyhamowanie nie oznacza jeszcze sygnału podażowego. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN. Pomimo, że wzrosty zostały zatrzymane w rejonach poziomu 4,62 zł, to sekwencja wciąż jest zwyżkująca i jest zdecydowanie za wcześnie, aby myśleć o większych spadkach. Dopóki strefa zaznaczona kolorem zielonym (4,50 zł) nie zostanie wybita, bazowym scenariuszem jest utrzymanie tendencji zwyżkującej.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Zobacz także: Ropa naftowa przed spotkaniem OPEC+, baryłka WTI po 25,5$

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here