Euro eurNotowania pary walutowej EURPLN po silnym wzroście w poniedziałek i wyrysowaniu nowego, aż 11-letniego szczytu zdołały dotrzeć powyżej poziomu 4,63 zł. Od tamtej pory kurs nieznacznie korygował w dół, co poskutkowało spadkiem w środę do poziomu 4,5450 zł. Jednak w czwartek cena odbija ponownie, a dalsze wzrosty dają się być nieuniknione. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5820 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w czwartek, 26 marca 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5820 zł euro
  • Kurs euro w przerwie przed kolejnym impulsem wzrostowym?
  • EURPLN pozostaje pod presją kupujących

Kurs euro kosztuje około 4,58 zł. EURPLN ponownie w górę w czwartek

Kurs pary EURPLN odnotowują wzrost o 0,25 procent do godziny 13:30. Kupujący podjęli dziś próbę przeforsowania okrągłego poziomu oporu 4,60, jednak na tę chwilę okazało się to bezskuteczne. Dopiero trwałe przebicie tego poziomu, a w konsekwencji wieloletniego szczytu 4,6350 umożliwiłoby utworzenie kolejnej fali wzrostowej z celem na poziom 4,80 (szczyt z marca 2009 roku). Z drugiej strony dopiero spadek poniżej lokalnego poziomu wsparcia 4,54 otworzyłoby drogę do poziomu 4,4140. Dopiero przebicie tego drugiego wsparcia wyhamowałoby obecny trend wzrostowy.

Kurs euro kosztuje około 4,58 zł. EURPLN ponownie w górę w czwartek
Kurs euro kosztuje około 4,58 zł. EURPLN ponownie w górę w czwartek, tradingview.com

Recesja w Europie przynajmniej do końca I poł. 2020 r.?

Pomimo wdrożenia licznych środków stymulujących lokalne gospodarki Europy, recesja wydaje się być nieunikniona. Eksperci prognozują skurcz gospodarki strefy euro o około -2% kw./kw. w pierwszym kwartale i o około -3% w drugim kwartale. Do tego wszystkiego dochodzi trudna sytuacja Niemiec, którzy stoją w obliczu epidemii i spadku PKB nawet o 20 procent.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here