Kurs euro (EURPLN) kosztuje 4,55 zł. Szczyt epidemii koronawirusa w Europie?Notowania pary walutowej EURPLN wzrosły dziś ponownie powyżej poziomu 4,55 w godzinach przedpołudniowych, jednak korekta ponownie zepchnęła kurs poniżej. Kurs charakteryzuje się w tym tygodniu niską zmiennością, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę skalę ostatnich wzrostów. Czy to cisza przed burzą? Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5480 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro we wtorek, 31 marca 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5480 zł euro
  • Kurs euro kosztuje 4,55 zł na Forex
  • EURPLN oscyluje przy 11-letnich maksimach

Kurs euro wzrasta we wtorek. EURPLN przetestuje poziom 4,60 zł?

Kurs pary EURPLN odnotowuje wzrost o 0,25 procent do godziny 14:00. Niska zmienność w ostatnich dniach może sugerować, iż rynek konsoliduje się przed kolejnym wystrzałem w górę. Biorąc pod uwagę ostatnią słabość złotego, przebicie oporu 4,60 oraz trwałe pokonanie 11-letniego szczytu 4,6350 mogłoby doprowadzić do wykreowania silnego impulsu wzrostowego z celem na poziom 4,80, gdzie cena po raz ostatni była w marcu 2009 roku. Z drugiej strony spadek poniżej okrągłego poziomu 4,50 może oznaczać, iż na rynek wkracza głębsza korekta, która najbliższe wsparcie posiada na poziomie 4,4140. Trend pozostaje zwyżkowy i dopiero spadek poniżej 4,40 mógłby zmienić obecną tendencję.

Kurs euro wzrasta we wtorek. EURPLN przetestuje poziom 4,60 zł
Kurs euro wzrasta we wtorek. EURPLN przetestuje poziom 4,60 zł, tradingview.com

Szczyt zachorowań na koronawirusa w Europie?

W Europie zaczyna być już nieco lepiej, uważa Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Najbardziej dotknięty kraj – Włochy, odnotował najmniejszą liczbę nowych przypadków od prawie dwóch tygodni. Jednak to nie zmienia faktu, iż Europa pogrąży się w recesji w I poł. 2020 r., a każde kolejne miesiące kwarantanny będą równoznaczne z ogromnym spadkiem PKB krajów strefy euro.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here