Naga MarketsKurs euro (EURGBP) ze znacznym ograniczeniem ruchu - CommerzbankPodczas środowej sesji handlowej kolejna instytucja przygląda się sytuacji kursu funta szterlinga po mocnych ruchach po wyborach oraz korekcie wzrostów. W tym momencie niemiecki bank Commerzbank twierdzi, że funt w zestawieniu z kursem euro (EURGBP) nie ma zbyt dużo wolnego miejsca do dalszych wzrostów. W tym momencie para oscyluje wokół poziomu 0.84800 GBP, wskazując na wyhamowanie sentymentu wzrostowego. Jakie poziomy widzi dział analiz banku na najbliższe tygodnie?


Para EURGBP – czyli kurs euro w stosunku do kursu funta szterlinga podczas ostatnich dni wygenerowała ponad 240 pipsów odbicia, kiedy kurs zmierzał ku coraz to bardziej zniżkującemu kanałowi spadkowemu. Obecnie wielu analityków oraz banków inwestycyjnych przygląda się parze w celu ustalenia – czy obecny ruch ma szanse na utrzymanie się na dłużej niż tylko kilka sesji. Co sądzi o parze dział analiz Commerzbanku?

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Kurs funta GBP ostro w dół, wyjście z UE bez porozumienia jednak możliwe?

Dział analiz Commerzbank wraz z Axelem Rudolphem na czele uważa, że wzrosty na parze EURGBP co prawda są silne, jednak para nie ma wiele miejsca na dalsze wzrosty. Według analityków oraz wydanej noty bankowej – nadal pozostajemy w silnym trendzie spadkowym oraz utrzymującym się zakresie kanału spadkowego. Górne ograniczenia tego kanału to poziomy 0.8571 GBP – 0.8600 GBP zaś dolne wynoszą 0.8393 GBP oraz 0.8239 GBP.

wykres Kurs euro EURGBP D1 18.12.2019
Kurs euro EURGBP D1 18.12.2019

Według analityka kanał ten nadal ma spore szanse na utrzymanie swojej pro-spadkowej struktury. Celami dla pary EURGBP mogą zatem nadal pozostawać niższe strefy – w tym poziom ze stycznia 2014 roku – 0.8167/18 GBP. Zdanie to podtrzymywane przez dział analiz będzie tak długo, jak długo para utrzymywać będzie górne ograniczenia aktualnego kanału spadkowego pary.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here