Naga MarketsKurs euro (EURGBP) utrzymuje się w obecnym kanale - CommerzbankPodczas wtorkowej sesji handlowej dział analiz niemieckiego banku Commerzbank podaje, że nadal nie widać perspektywy wydostania się z obecnej sytuacji dla kursu euro w stosunku do kursu funta szterlinga. Obecnie trwający kanał spadkowy nadal jest obecny i nadal powinien być przez inwestorów uznawany za istotny – póki para EURGBP nie wybije ważniejszych poziomów. 


Dział analiz Commerzbanku wskazuje na monotonną sytuację pary EURGBP – czyli kursu euro w stosunku do kursu funta szterlinga. Jak podaje główny analityk banku – Karen Jones, kurs euro utrzymuje się w kanale spadkowym – na razie bez szans na opuszczenie tego zakresu.

Jak możemy przeczytać w nocie banku: “Nowy dołek utworzony przez parę jeszcze nie został potwierdzony przez dzienny RSI i nadal oczekuje się na krótkoterminowe odbicie w górę kanału do poziomu 0.8547 GBP. Powyżej para posiada ważny opór na poziomie 0,8606 GBP z 22 listopada, a ten strzeże 4-miesięcznego trendu spadkowego na strefie 0,8717 GBP“.

wykres Kurs euro EURGBP H4 10.12.2019
Kurs euro EURGBP H4 10.12.2019

Analityk wskazuje, że tylko poniżej 0,8387 GBP para będzie dążyć do poziomu 0,8314/04 z kwietnia 2017 r. i potencjalnie do rejonów 0,8224 GBP wynikających z kwartału średniej kroczącej sma55. Należy jednak zachować pewną ostrożność, ponieważ dzienne RSI nie potwierdziły nowego niskiego poziomu, co oznacza, że para jeszcze powinna przetestować górne poziomy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here