Naga MarketsKurs euro, notowania EURKurs euro (EUR) w ostatnim czasie pozostaje pod ostrzałem negatywnych danych oraz negatywnego sentymentu, co przekłada się na brak stabilności wobec reszty głównych walut. Dodając do do tego kurs funta szterlinga (GBP) otrzymamy wynik dwóch niestabilnych w ostatnim czasie walut o sporym ryzyku. Dlatego też nie powinno dziwić, że para EURGBP pozostaje w sporym paśmie konsolidacyjnym patrząc z wyższego interwału czasowego – jak interwał D1 czy W1. Tak też powinno zostać jeszcze przez dłuższy czas – podaje dział analiz Commerzbanku


Podczas dzisiejszej, czwartkowej sesji na rynek wpłynęła nota działu analiz niemieckiego banku Commerzbank, który tym razem przygląda się parze euro w stosunku do funta szterlinga. Bank zwraca uwagę stricte na analizę techniczną wskazując ważniejsze poziomy w obecnym paśmie konsolidacyjnym, który nie trudno zauważyć wchodząc na nieco wyższy interwał czasowy jak wykres dzienny lub tygodniowy.

Najważniejsze poziomy według noty to wsparcia ulokowane na poziomach 0.8485 GBP, które choćby chwilowo powinno wyhamować spadki na parze EURGBP oraz przekłamane już poziomy 0.8606 GBP wraz z 0.8629 GBP – które według banku powinny być jeszcze uwzględnione przez inwestorów walutowych.

wykres Kurs euro EURGBP W1 28.11.2019
Kurs euro EURGBP W1 28.11.2019

Kluczowymi poziomami dla ewentualnych podejść mogą okazać się strefy 0.9022 GBP, 0.9149 GBP oraz 0.9327 GBP. Dopiero przełamanie tego ostatniego poziomu mogłoby wywołać wzmożony ruch a północ celem ataku 0.9403 GBP.

W tym momencie para EURGBP oscyluje wokół poziomu 0.85140 GBP, zatrzymując się chwilowo na linii trendu – coraz to wyższych dołków zaczerpniętych jeszcze z okresu grudnia ubiegłego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal para pozostaje w dość szerokim paśmie konsolidacyjnym i jeszcze w tym przedziale (0.8300 GBP – 0.93200 GBP) może pozostać. Nastawienie banku Commerzbank pozostaje zatem neutralne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here