Naga MarketsNotowania pary walutowej EURAUD mają za sobą niezwykle dynamiczny rajd wzrostowy. Wskutek trwającej od 24 lipca br. do 7 sierpnia br. aprecjacji, kurs euro (EUR) umocnił się wobec dolara australijskiego (AUD) aż o 5,62%. Od tego czasu obserwujemy jednak spadki, w wyniku których rynek osunął się w okolice jednego z ostatnio pokonanych poziomów wsparcia. Czy w najbliższym czasie EURAUD wróci do wzrostów?


Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni spadków, rynek osunął się w okolice poziomu 1.6170, będącego jednym z ostatnio pokonanych poziomów oporu (teraz wsparcia). Widzimy więc, że doszło tu do klasycznej realizacji zasady zmiany biegunów mówiącej o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). Dokładnie tak stało się na notowaniach EURAUD.

Biorąc pod uwagę, że w okolicy tego wsparcia pojawiła się dziś dość silna reakcja popytowa dojść można do wniosku, że jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, notowania pary walutowej EURAUD mogłyby wkrótce wrócić do wzrostów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs pary walutowej EURAUD
EURAUD Daily

Pozostaje jednak pytanie, czy inwestorzy będą na tyle skłonni, by otwierać pozycje długie na euro. Jak informowałem już wcześniej, zdaniem wielu ekonomistów, już 12 września 2019 r. EBC może podjąć bowiem decyzję o luzowaniu polityki monetarnej. Sami decydenci coraz bardziej skłaniają się ku pakietowi stymulacyjnemu, który może objąć obniżenie stóp procentowych, zwiększenie zobowiązań do utrzymywania niskich stóp procentowych przez dłuższy czas oraz rekompensatę dla banków z tytułu skutków ubocznych ujemnych stóp procentowych.

Z czysto teoretycznego punktu widzenia, decyzja o obniżeniu poziomu stóp procentowych mogłaby doprowadzić do dalszej deprecjacji wspólnej waluty. Gdyby zatem obecnie testowane wsparcie zostało jednak pokonane, wówczas notowania pary AUDUSD mogłyby osunąć się nawet w rejon 1.6030 i linii tendencji wzrostowej.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW rozpoczyna publikację indeksu giełd regionu Trójmorza
Następny artykułPeso w górę, Donald Trump ostrzega Chiny, rynek czeka na FED – Today in USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here