Naga MarketsOsłabiony wskutek epidemii koronawirusa dolar australijski sprawia, że para EURAUD wzbija się na nowe szczyty. Kurs euro do AUD znalazł się dziś na poziomach z października 2019 roku i po raz kolejny próbuje pokonać kluczowy obszar oporu. Rezultat tych zmagań może wskazać dalszy kierunek notowań.

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Jak widać na wykresie dziennym EURAUD poniżej, kupujący przez ostatnie 2,5 miesiąca nie mogli poradzić sobie z przełamaniem kluczowego obszaru oporu przy 1,6300. W wyniku wtorkowego testu tej strefy utworzył się niedźwiedzi pin bar, a wczoraj notowania pozostawały pod tym obszarem na zamknięciu dnia. Sytuacja zmieniła się jednak już w godzinach porannych dzisiejszej sesji.

Pin bar został zanegowany, co wskazuje na siłę byków. Otwarte pozostaje pytanie, czy kupującym na EURAUD uda się zakończyć dzień na poziomach sugerujących skuteczne przełamanie obszaru przy 1,6300.

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie okaże się twierdząca, kurs może dalej zmierzać do 1,6500 mając jeszcze do pokonania po drodze szczyt przy 1,6431. W przypadku powrotu pod strefę oporu, jako wsparcie może posłużyć linia trendu wzrostowego biegnącą od tegorocznych minimów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej EURAUD - 30.01.2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURAUD – 30.01.2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here