Napis eur/usd na tle wykresuKurs euro w stosunku do reszty walut w ostatnim czasie popadł w konsolidację, co oznacza, że pary szykują się do ewentualnego wybicia trwającego już od tygodnia układu coraz to niższych zasięgów. Jeśli spojrzeć na parę EUR/USD – górne i dolne ograniczenie wyraźnie się wyrysowało, a wyjście powyżej tych stref może dać większe impulsy, dlatego warto przyjrzeć się potencjalnym scenariuszom. 


Mogłoby się wydawać, że konsolidacja na wykresie EUR/USD to niewdzięczny okres dla inwestorów intraday – jednak z drugiej strony jasno określone poziomy wyraźnie wskazują miejsca potencjalnych zasięgów oraz możliwych do rozegrania miejsc. Również, para w tym momencie budując schemat wskazujący na potencjalne wybicie daje okazję do pozycjonowania się ponad górnym oraz dolnym ograniczeniem w celu rozegrania mogącego pojawić się wybicia z towarzyszącym momentum na rynku.

EUR/USD – obecny układ

W tym momencie górne ograniczenie dla pary EUR/USD widnieje na poziomie 1,14130 dolne zaś na poziomie 1,13080. Strefa pomiędzy poziomami jest typową konsolidacją – czyli trendem horyzontalnym na który trzeba uważać. Dopiero po przełamaniu jednego lub drugiego ograniczenia oczekuje się większego ruchu na parze – w przypadku pozycji długich osiągnięcie przynajmniej poziomu 1,15380. W scenariuszu spadkowym poziomem docelowym dla pozycji typu short byłaby strefa widocznego dołka, czyli zasięg przynajmniej 100 pipsów na pozycję.

wykres EUR USD D1 07.12.2018
EUR USD D1 07.12.2018

Warto dodać, że dziś podane zostaną najważniejsze dane z miesiąca – NFP, dlatego też pozycjonowanie na ewentualność rozegrania scenariuszy powinna odbyć się wcześniej z przygotowanymi już zasięgami dla pozycji. Choć zasięgi nie są bardzo duże, to jednak potencjalny zysk w postaci 100 pipsów powinien zostać rozegrany ze stosowny do tego poziomem stop loss dającym przynajmniej 2:1 risc ratio dla podejścia – na wypadek fałszywego wybicia.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here